Grafika - Ważny komunikat

Punkt pobrań – testy PCR w kierunku SARS-CoV-2 dla osób prywatnych (pawilon M-IV)

Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod nr 661-439-990 lub e-mail:

Od 1 sierpnia 2022 roku można od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00-14:00 wykonać test PCR oraz test antygenowy w kierunku wirusa SARS-Co-V-2, w tym także w kierunku wariantów wirusa w PAWILONIE  M-IV, pokój 25 (w Punkcie Pobierania Badań Laboratoryjnych).

Przestaje więc działać punkt wymazowy zlokalizowany dotychczas w Pawilonie A-V (wejście z tyłu budynku).

Pawilon M-IV , Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II

Umawianie wizyt oraz możliwość uzyskania dodatkowych informacji – tel. 661 439 990, 12 614 35 38, 12 614-31-24, 12 614-31-41

Wyniki wydawane są w języku polskim i angielskim.

Test PCR zalecany jest osobom, które chcą mieć pewność, że nie są zakażone, a także podróżnym, którzy chcą wyjechać z Polski bez konieczności odbycia kwarantanny w kraju docelowym.

Rodzaj dostępnych badań PCR  w kierunku SARS-CoV-2 w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II:

• Analiza jakościowa RT-PCR w kierunku COVID-19 w materiałach z dróg oddechowych

Wynik w wersji polskiej: 340 zł

Wynik w wersji angielskiej: 390 zł

Czas oczekiwania na wynik: 6-10 godzin

• Test RT-PCR w kierunku jednoczesnej detekcji wirusów Influenza A/B, SARS-CoV-2, RSV A/B w materiałach z dróg oddechowych

Wynik w wersji polskiej: 400 zł

Wynik w wersji angielskiej: 450 zł

Czas oczekiwania na wynik: 6-10 godzin

• Wykrywanie antygenu SARS-CoV-2 w próbkach z wymazów z nosogardzieli

Wynik w wersji polskiej: 50 zł

Wynik w wersji angielskiej: 70 zł

Czas oczekiwania na wynik: 30 minut

Miejsce pobierania: Punkt pobrań, Pawilon M-IV  (wejście od Pawilonu M-IX), od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00-14:00, a także w soboty od 8:00 do 14:00.

Opłata: Przed wykonaniem testu należy dokonać opłaty w kasie (Pawilon  M-IV, parter).

Kontakt: 661 439 990 (umawianie wizyt oraz możliwość uzyskania dodatkowych informacji).

Wyniki do odbioru w recepcji w Pawilonie M-IV. Istnieje możliwość uzyskania wyników drogą elektroniczną (e-mail).

W Punkcie Pobierania Badań Laboratoryjnych jest możliwość wykonania szerokiego panelu badań podstawowych oraz specjalistycznych z zakresu:

– mikrobiologii: diagnostyka bakteriologiczna i wirusologiczna

biochemii, immunochemii, hematologii, analityki ogólnej, koagulologii, autoimmunologii  oraz oznaczanie stężeń leków

– badania genetyczne (m.in. w kierunku zakrzepicy), poziom wiremii HBV/HCV/CMV

Cenniki badań poszczególnych pracowni: