Kolorowe zdjęcie Mateusz Hołda na szpitalnym korytarzu

Prof. dr hab. n. med. Mateusz Hołda – najmłodszy profesor jest rezydentem na Oddziale Szybkiej Diagnostyki

kolorowe zdjęcia mateusza hołdy

Prof. dr hab. n.med. Mateusz Hołda, fot. Elżbieta Skoczek

W naszym Szpitalu pacjenci mogę spotkać najmłodszego profesora, 29 – letniego Mateusza Hołdę. Jest on rezydentem na Oddziale Szybkiej Diagnostyki.

Jego kierownikiem specjalizacji (w dziedzinie kardiologii) jest dr n. med. Małgorzata Konieczyńska, kierownik tegoż Oddziału.

W wywiadzie dla TVN24 określiła go rezydentem na medal: – Profesor Hołda jest osobą niesamowicie empatyczną, bardzo pracowitą, jest bardzo skrupulatny i przede wszystkim jest osobą bardzo koleżeńską. W pracy codziennej pacjenci nawet nie wiedzą, z kim mają do czynienia. Działalność naukowa dotyczy części teoretycznej. W codziennym kontakcie z pacjentem pracuje jak każdy inny lekarz. Każdą wolną chwilę poświęca nauce i pisaniu.

Mateusz Hołda uzyskał stopień doktora jeszcze przed ukończeniem studiów, w wieku 24 lat. W 2019 roku amerykańskie czasopismo „Forbes” umieściło go na liście „30 under 30” w prestiżowym gronie osób, które choć nie ukończyły jeszcze 30. roku życia, to są już liderami w swoich branżach. Brytyjski think-tank Emerging Europe uznał go za najbardziej wpływowego Europejczyka młodego pokolenia.

Do 2022 roku opublikował około 100 naukowych artykułów w prestiżowych czasopismach naukowych.

4 lipca 2022 roku został najmłodszą osobą w Polsce z tytułem profesora. Nominację otrzymał od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy.

Gratulacje!