Wyszukaj aktualności

Program Profilaktyki Raka Piersi – „Badam piersi-dbam o siebie”

W naszym Szpitalu już po raz trzeci realizowany jest projekt mammograficzny w ramach Krajowego Programu Profilaktyki Raka Piersi (okres realizacji: 1 maja 2021 r. – 30 kwietnia 2023 r.). W ramach projektu kobiety mogą bezpłatnie skorzystać z: badania mammograficznego, porad w punkcie informacyjnym oraz przez infolinię, otwartych spotkań dla wszystkich zainteresowanych, warsztatów samobadania piersi oraz indywidualnej nauki samobadania piersi.

Paulina Mirochna-pielęgniarka, która pracowała w naszym Szpitalu wyrusza na roczną misję do Boliwii

W ostatnim czasie na terenie naszego Szpitala miała miejsce rejestracja zdjęć filmowych. Bohaterką powstającego dokumentu była Paulina Mirochna – pielęgniarka z Oddziału Klinicznego Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. Pod koniec sierpnia 2021 roku Paulina wyjedzie z ramienia Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego-Młodzi Światu na roczny wolontariat do Boliwii (Cochabamby). Będzie opiekować się młodymi kobietami i ich dziećmi w Centrum św. Jana Pawła II, gdzie znajduje się Dom Samotnej Matki.

Test T-SPOT.COVID – OCENA KOMÓRKOWEJ ODPOWIEDZI IMMUNOLOGICZNEJ w naszym Szpitalu

Krew na badanie T-SPOT.COVID pobierana jest na Oddziale Szybkiej Diagnostyki na terenie Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II przy ulicy Prądnickiej 80. Od poniedziałku do środy w godzinach 7:00 – 10:00. W razie pytań prosimy o kontakt 12 614-25-66. Test T-SPOT.COVID przeznaczony  do jakościowego wykrywania komórkowej odpowiedzi immunologicznej w wyniku kontaktu z wirusem SARS-CoV-2 (odpowiedź na zakażenie lub szczepienie).

Komercyjne testy PCR w kierunku SARS-CoV-2 dla osób prywatnych w naszym Szpitalu

Od dnia 26 lipca 2021 roku w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w budynku A-V (wejście z tyłu budynku) w godzinach od 11:00-14:00 można wykonać test PCR oraz test antygenowy w kierunku wirusa SARS Co-V-2, w tym także w kierunku wariantów wirusa m.in. wariantu delta. Wyniki są w języku polskim i angielskim.

Prof. dr hab. n. med. Anetta Undas wśród topowych autorek – Nagroda ELSEVIER Research Impact Leaders Award 2020

Prestiżowa nagroda Research Impact Leaders Award, została przyznana po raz pierwszy w 2016 roku i jest ona częścią światowej inicjatywy Elsevier. Nagrody są wyrazem uznania dla wybitnych instytucji badawczych, które mają największy wpływ na badania naukowe i przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki na świecie. Zwycięską uczelnią w obszarze nauk medycznych i o zdrowiu, w 2020 roku został Uniwersytet Jagielloński.

Czterech pracowników naukowych naszego Szpitala otrzymało promocje habilitacyjne

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel w dniu 2 lipca przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców z Wydziału Lekarskiego UJ Collegium Medicum, czterech pracowników naukowych naszego Szpitala wysłuchało laudacji, a następnie odebrało dyplomy.

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy w ramach Konsorcjum pt. „Onkologia Małopolska”

W dniu 8 lipca 2021 roku podpisano list intencyjny pomiędzy naszym Szpitalem a Szpitalem Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o., Szpitalem Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie oraz Szpitalem Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Intencją listu jest zjednoczenie sił w obszarze posiadanej wiedzy, doświadczenia i umiejętności w celu wypracowania wspólnych procedur służących wdrażaniu profilaktyki oraz kompleksowego procesu, diagnostyki i leczenia pacjentów z chorobami nowotworowymi.

Dr hab. n. med. i n. o zdr. Paweł T. Matusik, został doceniony prestiżową nagrodą Bayés ECG Award

Dr hab. n. med. i n. o zdr. Paweł T. Matusik, specjalista kardiolog, starszy asystent Oddziału Klinicznego Elektrokardiologii, Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie został doceniony prestiżową nagrodą Bayés ECG Award przyznaną przez Międzynarodowe Towarzystwo Elektrokardiologii (the International Society of Electrocardiology) w czasie Międzynarodowego Kongresu Elektrokardiologicznego.

Pełnomocnik Dyrektora Szpitala ds. Edukacji i Współpracy z Mediami – prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gajos, został wyróżniony przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierunek dietetyka 2016-2021)

Pełnomocnik Dyrektora Szpitala ds. Edukacji i Współpracy z Mediami – prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gajos, został wyróżniony przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierunek dietetyka 2016-2021). Otrzymał dyplom wraz z podziękowaniem za zaangażowanie, niezwykłe ćwiczenia i pasję w przekazywaniu wiedzy.