Wyszukaj aktualności

Granatowa plansza z białym napisem Międzynarodowy Dzień Lekarza

1 października – Międzynarodowy Dzień Lekarza

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lekarza przekazujemy życzenia i podziękowania!
trzyosobowy zespół podczas przeprowadzania operacji torakochiryrgicznej

Konferencja edukacyjna z okazji jubileuszu 75-lecia Oddziału Torakochirurgii (Chirurgii Klatki Piersiowej)

W najbliższą sobotę w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jana Pawła II odbędzie się uroczysty jubileusz 75-lecia Oddziału Torakochirurgii (chirurgia klatki piersiowej) – jednego z  najstarszych takich oddziałów w Polsce.
kolorowe zdjęcie budynku centrum konferencyjnego

XIV Konferencja „Podróżuj bezpiecznie” – zarejestruj się

4 listopada 2023 roku zapraszamy pracowników medycznych do udziału w XIV Konferencji Podróżuj bezpiecznie. Konferencja jest nieodpłatna. Uczestnicy otrzymują punkty edukacyjne. Ruszyła rejestracja dla pracowników medycznych
kolorowe małe zdjęcie na nim Prof. Dariusz Plicner

Szpital wspiera pracowników dzięki powołaniu specjalnego Funduszu Szkoleniowego

Dr hab. n. med., prof. KAAFM Dariusz Plicner, reprezentując Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II, przedstawił na 31 kongresie "International Society on Thrombosis and Haemostasis" w Montrealu wyniki badań związane z żylną chorobą zakrzepowo-zatorową.
kolorowe zdjęcie na nim dr Beata Róg

Operacja zespołu Fallota a stan prozakrzepowy i hipofibrynoliza

Dr n. med. Beata Róg, pracująca w Oddziale Hepatologii Ogólnej Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II, od maja 2023 realizuje projekt pn. Stan prozakrzepowy i hipofibrynoliza u chorych po operacji zespołu Fallota- ToF. Badanie jest finansowane ze środków na naukę z budżetu Narodowego Centrum Nauki.
Rysunek kolorowych serc i pięc postaci wokół

Światowy Dzień Serca

W tym roku obchody Dnia Serca przygotowane przez Zarząd Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego przy współpracy m.in. naszego Szpitala obędą się w najbliższą niedzielę 24.09.2023 r. w Parku im. Henryka Jordana w godz. 11:00 – 15:00.
kolorowa grafika z logo szpitala oraz słowem komunikat

Komunikat

Informacja Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II: stanowisko w sprawie pojawiającej się nieprawdziwej informacji w mediach społecznościowych.
Kolorowe zdjęcie grupowe z zabiegu wykonywania TAVI

Pierwsze zabiegi przezcewnikowej implantacji zastawki aortalnej (TAVI) z przezskórnego dostępu pachowego w naszym Szpitalu

Metoda ta może być rozważana u chorych z zaawansowaną miażdżycą aorty i tętnic biodrowych, a także jako alternatywa dla chirurgicznego dostępu szyjnego i przezkoniuszkowego.
Czerwone serce logo CRACOVIA-HF

Rozpoczęcie rekrutacji pacjentów do badania klinicznego o akronimie CRACOVIA-HF

Personel Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II z Oddziału Klinicznego Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego rozpoczął rekrutację pacjentów do badania klinicznego pn. „Wpływ sakubitrylu/walsartanu w porównaniu z ramiprylem na przebudowę i funkcję lewej komory u pacjentów z niewydolnością serca o etiologii niedokrwiennej i pośrednią frakcją wyrzutową” o akronimie CRACOVIA-HF.