Badanie stężenia D-dimerów we krwi po przechorowaniu COVID-19

Po przechorowaniu COVID-19 często u pacjentów obserwuje się zwiększone stężenie D-dimerów we krwi, co może sprzyjać zakrzepicy.
Jeśli podejrzewają Państwo u siebie taką nieprawidłowość, warto wykonać oznaczenia D-dimerów.
W naszym laboratorium szpitalnym jest możliwość równoczesnego oznaczenia tego parametru dwoma metodami, ponieważ u części osób podwyższone stężenie D-dimerów może wynikać z obecności przeciwciał heterofilnych, które interferując w oznaczeniu mogą dawać fałszywie zawyżone wyniki. Użycie drugiej metody pozwala zweryfikować wynik.
Cena za badanie wynosi 105 zł.
W cenniku Laboratorium Analitycznego pozycje:
D-dimer – produkt rozpadu fibryny (met. rutynowa)
D-dimer – produkt rozpadu fibryny metoda ELFA (VIDAS)
Pobranie próbki krwi do badania jest możliwe od poniedziałku do piątku w PAWILONIE M IV, pokój 25 (w Punkcie Pobierania Badań Laboratoryjnych) – w godz. od 7.30 do 18.00.
Wynik otrzymują Państwo w ciągu 2 godzin.
Opłatę za badanie dokonuje się w kasie/punkcie rejestracyjnym w pawilonie M IV (wejście od Pawilonu M IX)

Istnieje również możliwość wykonania w laboratorium szpitalnym wielu podstawowych i specjalistycznych badań laboratoryjnych.

Dodatkowe informacje pod nr tel. 12 614 31 24 (24 h/dobę)

Z pełną ofertą badań odpłatnych można zapoznać się na stronie z aktualnymi cennikami