Personel medyczny przy łóżku pacjenta i aparat ECMO

Nasi Specjaliści przy pomocy specjalistycznej aparatury ECMO ratują życie najciężej chorym pacjentom z COVID-19

Zespół I Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Rafała Drwiły przy współpracy z Zespołem prof. dr hab. n. med. Bogusława Kapelaka oraz Zespół II Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii pod kierownictwem dr n. med. Mirosława Ziętkiewicza, zakwalifikował i wykonał kolejne już wszczepienie – pozaustrojowej oksygenacji membranowej (ECMO).

Urządzenie to pomaga pacjentom z COVID-19 z niewydolnością oddechową, u których zastosowanie respiratora okazało się niewystarczające.

na zdjęciu: mgr piel. Anna Cupiał oraz mgr piel. Adam Miłek

ECMO jest urządzeniem, które może zastąpić jednocześnie pracę serca i płuc lub samych płuc w zależności od wskazań.

W dobie walki z COVID-19 doświadczenie specjalistów z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II ponownie okazało się nieocenione w ratowaniu zdrowia i  życia naszych pacjentów!