Kolorowy witraż z czerwonym sercem

29 września – Światowy Dzień Serca

Każdego roku ponad 18 milionów ludzi umiera na choroby serca. Przyczyną ok. 85% tych zgonów jest zawał serca i udar mózgu.  Zawały serca i udary są spowodowane utrudnionym przepływem krwi do mózgu lub serca. Aby im zapobiegać, Światowa Federacja Serca (WHF) z udziałem WHO i UNESCO stworzyła Światowy Dzień Serca.

To wydarzenie odbywające się co roku 29 września.

W Polsce tę wyjątkową inicjatywę wspiera m.in. Polskie Towarzystwo Kardiologiczne (PTK).

Kolorowy witraż z sercem

Witraż znajdujący się w Pawilonie M-V

Nasz Szpital to centrum leczenia wielu chorób serca i naczyń. Kardiologia, kardiochirurgia, w tym transplantologia oraz chirurgia naczyniowa to dziedziny, w których specjalizuje się kadra medyczna Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

Wszystkim pracownikom naszego Szpitala, którzy na co dzień związani są z dziedzinami chorób sercowo-naczyniowych – kardiologom, kardiochirurgom, transplantologom, angiologom, chirurgom naczyniowym i diagnostom życzymy wszystkiego dobrego oraz samych sukcesów, a także wszystkim naszym pacjentom!

„Use heart for every heart” – to hasło, które przyświeca tegorocznym obchodom Światowego Dnia Serca. To idealny dzień, żeby rzucić palenie, zacząć ćwiczyć i zdrowo się odżywiać, aby wesprzeć swoje serce, by służyło jak najdłużej. To także idealny dzień, aby zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu i wykonać badania profilaktyczne, które pomagają wykryć wczesne objawy chorób serca.