Dr hab. n. med. Karol Wierzbicki podczas wywiadu

Dwudziesta edycja „Biegu po Nowe Życie” i wyróżnienie w kategorii „Rok w polskiej transplantacji” dla naszego Szpitala

W Wiśle (woj. śląskie) pod hasłem „Transplantologia potrzebuje nas wszystkich” odbyła się dwudziesta edycja „Biegu po Nowe Życie”. To społeczny projekt na rzecz promocji i edukacji w zakresie przeszczepów.

Dr hab. n. med. Karol Wierzbicki podczas wywiadu

Fot. materiały prasowe organizatora

Reprezentantem naszego Szpitala był dr hab. n. med. Karol Wierzbicki (Kierownik Odcinka Transplantologii i Mechanicznego Wspomagania Krążenia), a w sztafetowym marszu nordic walking wzięło udział dwóch naszych pacjentów po transplantacji serca – p. Andrzej Iglar oraz p. Robert Mielczarek, który jest jednym z niewielu pacjentów w Polsce po retranplantacji serca.  Wielkie brawa!

Osoby po przeszczepie przeszły symboliczny kilometr wspólnie z autorytetami polskiej medycyny transplantacyjnej, naukowcami oraz osobami ze świata filmu i teatru, aby propagować ideę świadomego dawstwa narządów.

Do Wisły przyjechało ponad 80 osób po przeszczepieniu oraz 40 przedstawicieli medycyny transplantacyjnej – lekarzy transplantologów, kardiologów, nefrologów oraz koordynatorów transplantacyjnych.

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II podczas Gali Polskiej Transplantologii został uhonorowany wraz ze wszystkimi polskimi ośrodki przeszczepiającymi serca wyróżnieniem w kategorii „Rok w polskiej transplantacji”, a dr hab. n. med. Karol Wierzbicki osobiście odebrał tę wyjątkową nagrodę.

https://tvn24.pl/katowice/wisla-bieg-po-nowe-zycie-po-raz-20-wsparcie-dla-transplantologii-5710811 (od  01:43) – dr hab. n. med. Karol Wierzbicki – Kierownik Odcinka Transplantologii i Mechanicznego Wspomagania Krążenia.

Gala Biegu po Nowe Życie

Fot. materiały prasowe organizatora

Aktualnie w naszym Szpitalu wykonaliśmy już 8 przeszczepień serca od początku 2022 roku!

Sala operacyjna

Fot. rat. med. M. Kaleta

To wyróżnienie dla całego Zespołu Przeszczepowego – kardiochirurgów, kardiologów, anestezjologów, pielęgniarek, pielęgniarzy operacyjnych, perfuzjonistów, diagnostów laboratoryjnych, ratowników medycznych, rehabilitantów, kierowców oraz współpracujących z nami Lotników Wojskowych, którzy zawsze są w gotowości.

Fot. M. Kaleta

Fot. rat. med. M. Kaleta

Często jedyną szansą do ratowania życia chorym ze schyłkową niewydolnością organów jest transplantacja. Aby uratować komuś życie przede wszystkim potrzebny jest dawca! Tym samym niezbędna jest każda zgoda na oddanie narządów po śmierci, a także świadomość i wsparcie ze strony społeczeństwa.