Zdjęcie budynku A V

Małopolskie Dni Profilaktyki i Zdrowia – bezpłatne badania, porady

Baner kolorowy Małopolskie dni profilaktyki i zdrowia

W  ramach Małopolskich Dni Profilaktyki i  Zdrowia w dniach 21-25 września 2021 roku zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań:

• badanie spirometryczne,
  • pomiar saturacji krwi,
  • pomiar ciśnienia tętniczego.

Po przeprowadzonych badaniach i wywiadzie osoba w ramach programu „Weź głęboki oddech” może skorzystać z porady specjalisty leczenia uzależnień, psychiatry oraz psychologa.

Kiedy: Od wtorku  do czwartku – 21.09.2021 – 23.09.2021, w godzinach 14.00-20.00 oraz w sobotę 25.09.2021 w godzinach 8.00-14.00.

Gdzie: Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, budynek M-III, parter  – Poradnia Antynikotynowa.

Świadczenia realizowane są w ramach projektu – „Weź głęboki oddech” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 V oś priorytetowa „Wsparcie dla obszaru zdrowia”.

logo z flagami unii europejskiej i Rzeczpospolitek Polskiej

• badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat,
  • pomiar składu masy ciała.

Kiedy: piątek 24.09.2021 od godz. 11.00-19.00.

Gdzie: Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, budynek A-V, parter – sala nr 2.

W trakcie Małopolskich Dni Profilaktyki i Zdrowia zapraszamy także na naukę samobadania piersi na fantomach i wykłady.  W trakcie badań mammograficznych zapewniamy opiekę animatora dla dzieci w wieku 3-10 lat oraz poczęstunek.

Świadczenia realizowane są w ramach projektu „Badam piersi – dbam o siebie” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Zapraszamy także na wykłady:

Kiedy: 24.09.2021 r, o godzinie 12:00.  Spotkanie będzie dotyczyć profilaktyki prozdrowotnej, wpływu zanieczyszczenia środowiska i palenia tytoniu na rozwój chorób układu oddechowego.

Wykład poprowadzi dr n. med. Anna Prokop – Staszecka.

Szkolenia on-line: platforma clickmeeting.

„Przyczyny i czynniki ryzyka udaru mózgu”, wtorek 21.09.2021, w godzinach 10:00 – 11:00. Wykład poprowadzi lek. Michał Błaż.

„TIA – ostatnie ostrzeżenie przed udarem”, czwartek 23.09.2021, w godzinach 11:00 – 12:00. Wykład poprowadzi lek. Krystian Majkowski.

Przed szkoleniem serdecznie prosimy o przesłanie zgłoszenia na spotkanie na adres e-mail:

Wykłady online realizowane są w ramach projektu „Pomyśl o mózgu – projekt profilaktyki chorób naczyń mózgowych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 V oś priorytetowa „Wsparcie dla obszaru zdrowia”.

Oferta dla zakładów pracy:

Zapraszamy wszystkich pracodawców i ich pracowników do udziału w bezpłatnym szkoleniu z tematu profilaktyki prozdrowotnej, wpływu zanieczyszczenia środowiska i palenia tytoniu na rozwój chorób układu oddechowego w ramach projektu „Weź głęboki oddech” prowadzonego przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II.

Wykład odbędzie się 20 września 2021 roku w Tauron Arenie o godzinie 11:00, osobą prowadzącą wykład będzie dr n. med. Pani Anna Prokop-Staszecka.

Po wszelkie informacje jak i w sprawie zgłoszeń na wykład zapraszamy do kontaktu z Panią Edytą Kisiałą Nr tel.: 732 945 022, adres e-mail: