Kobieta w różowej bluzce trzymająca w dłoniach różową wstążkę

15 października-Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

15 października Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

W tym dniu chcemy zwrócić szczególną uwagę na profilaktykę, która może uratować życie. Rak piersi nieprzerwanie od lat jest najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet na świecie.

W Polsce każdego roku wykrywanych jest ponad 18 tysięcy nowych przypadków raka piersi u kobiet, a także ponad 100 przypadków u mężczyzn. Głównym powodem dużej liczby chorych, którzy umierają na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

Warto  pamiętać o olbrzymim znaczeniu regularnego wykonywania badania USG i mammografii piersi.

W naszym Szpitalu można wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w ramach projektów „Badam piersi-dbam o zdrowie” i „Badaj piersi-dbaj o zdrowie”, a także skorzystać z porad w punkcie informacyjnym i poprzez infolinię oraz wziąć udział w spotkaniach z warsztatami samobadania piersi.

Adresatkami projektu są:

• kobiety w wieku od 50 do 69 lat – badanie raz na 24 m-ce,
  • kobiety w wieku od 50 do 69 lat, u których wystąpił rak piersi wśród członków rodziny (matki, siostry lub córki) – badanie raz na 12 m-cy,
  • kobiety w wieku od 50 do 69 lat, u których występują mutacje w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2 – badanie raz na 12 m-cy.

Bezpłatna mammografia w naszym Szpitalu

Zapisy na bezpłatną mammografię: 12 614-33-55 (pon. – pt. 7.00 – 19.00)

Więcej informacji o projektach:

Programy profilaktyczne w naszym Szpitalu

badajpiersi.com