Regał w kształcie serca z kolorowymi książkami dla dzieci

Bajkowa biblioteczka w naszym Szpitalu!

W poniedziałek na naszym Oddziale Infekcyjnym Dzieci i Hepatologii Dziecięcej było dużo uśmiechu. Fundacja Martel prosto z Kalisza dostarczyła wyczekiwaną biblioteczkę naszym najmłodszym pacjentom.

Na zdjęciu: mgr Ewa Gąsior – Kierownik Działu Badań i Działu Edukacji, Stanisław Adam-Jędrysiak – Prezes Fundacji Martel, mgr Danuta Kula – Pielęgniarka Oddziałowa, dr n. med. Anna Rzucidło-Hymczak – Kierownik Oddziału Infekcyjnego Dzieci i Hepatologii Dziecięcej, Krzysztof Kasendra – Prezes firmy FlexiZone.

Ideą Fundacji jest promocja czytelnictwa poprzez ułatwienie dzieciom i młodzieży dostępu do książek, a także wspieranie twórczości literackiej i artystycznej młodego pokolenia.

Czytanie rozwija wyobraźnię, poprawia wydolność mózgu, ćwiczy pamięć i koncentrację. Dla dzieci w szpitalach czytanie staje się odskocznią od ponurych myśli. Pozwala zapomnieć o otaczającej ich codzienności.

Regał z książkami na Oddziale Infekcyjnym Dzieci i Hepatologii Dziecięcej

Dzieci mogą wziąć z regału wybrane książki i kolorowanki na salę, a następnie zabrać do domu po zakończeniu hospitalizacji.

O to, żeby książek nigdy nie zabrakło w naszej wyjątkowej biblioteczce będzie dbała Fundacja Martel wraz z opiekunem tego prezentu –firmą Flexi Zone.

W imieniu Szpitala półkę z książkami odebrała mgr Ewa Gąsior – Kierownik Działu Badań i Działu Edukacji.

Bardzo dziękujemy i mamy nadzieję do zobaczenia niedługo na naszym drugim pediatrycznym Oddziale!