Wyszukaj aktualności

kolorowe zdjęcie na nim dr Beata Róg

Operacja zespołu Fallota a stan prozakrzepowy i hipofibrynoliza

Dr n. med. Beata Róg, pracująca w Oddziale Hepatologii Ogólnej Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II, od maja 2023 realizuje projekt pn. Stan prozakrzepowy i hipofibrynoliza u chorych po operacji zespołu Fallota- ToF. Badanie jest finansowane ze środków na naukę z budżetu Narodowego Centrum Nauki.
Rysunek kolorowych serc i pięc postaci wokół

Światowy Dzień Serca

W tym roku obchody Dnia Serca przygotowane przez Zarząd Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego przy współpracy m.in. naszego Szpitala obędą się w najbliższą niedzielę 24.09.2023 r. w Parku im. Henryka Jordana w godz. 11:00 – 15:00.
kolorowa grafika z logo szpitala oraz słowem komunikat

Komunikat

Informacja Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II: stanowisko w sprawie pojawiającej się nieprawdziwej informacji w mediach społecznościowych.
Kolorowe zdjęcie grupowe z zabiegu wykonywania TAVI

Pierwsze zabiegi przezcewnikowej implantacji zastawki aortalnej (TAVI) z przezskórnego dostępu pachowego w naszym Szpitalu

Metoda ta może być rozważana u chorych z zaawansowaną miażdżycą aorty i tętnic biodrowych, a także jako alternatywa dla chirurgicznego dostępu szyjnego i przezkoniuszkowego.
Czerwone serce logo CRACOVIA-HF

Rozpoczęcie rekrutacji pacjentów do badania klinicznego o akronimie CRACOVIA-HF

Personel Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II z Oddziału Klinicznego Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego rozpoczął rekrutację pacjentów do badania klinicznego pn. „Wpływ sakubitrylu/walsartanu w porównaniu z ramiprylem na przebudowę i funkcję lewej komory u pacjentów z niewydolnością serca o etiologii niedokrwiennej i pośrednią frakcją wyrzutową” o akronimie CRACOVIA-HF.
kolorowe zdjęcie pokazujące salę chorych i fizjoterapeutę obsługującego urządzenie medyczne

O roli fizjoterapeuty w leczeniu pacjentów

Po operacji uczymy pacjentów jak bezpiecznie wykonać pierwsze ruchy w obrębie łóżka. Zależy nam na jak najszybszym uruchomieniu chorego, by jak najszybciej mógł wrócić do normalnego funkcjonowania i podjęcia dalszej rehabilitacji kardiologicznej.
kolorowe zdjęcie z sali operacyjnej w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jana Pawła II

36-latek z nowym sercem

W Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jana Pawła II przeprowadzono kolejną operację przeszczepienia serca. Nowe serce otrzymał 36-letni pacjent.
kolorowe zdjęcie a na nim Paweł Matusik

dr hab. n. med. Paweł Matusik i Diploma of Advanced Studies in Cardiac Arrhythmia Management (DAS-CAM).

W czasie uroczystej graduacji w Brukseli, jako pierwszy kardiolog z Polski, dr hab. n. med. Paweł Matusik, odebrał dyplom ukończenia dwuletniego szkolenia Diploma of Advanced Studies in Cardiac Arrhythmia Management (DAS-CAM).
kolorowe zdjęcie na nim moment operacji transplantacji płuc, widzimy zespół zabiegowy

Pierwsza transplantacja płuc w naszym Szpitalu

W połowie czerwca 2023 roku po raz pierwszy wykonano przeszczepienie płuc w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jana Pawła II . To pierwszy ośrodek przeszczepienia płuc w Małopolsce. Pacjentka to 40-letnia kobieta, niepaląca, z chorobą śródmiąższową płuc, w wyniku której doszło do nieodwracalnego zwłóknienia narządu. Od kilku lat zmagała się z trudnościami w oddychaniu.