Wyszukaj aktualności

dr K. Stępień prezentujacy otrzymany dyplom

Dr n. med. Konrad Stępień otrzymał nagrodę Komitetu Naukowego Kongresów PTK za najlepszą pracę oryginalną w dziedzinie nauk podstawowych

Podczas tegorocznego XXVII Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego pracownik naszego szpitala otrzymał nagrodę.
Sala szkoleniowa z uczestnikami podczas kursu dot. echokardiografii

Praktyczne szkolenia z zakresu echokardiografii w naszym Szpitalu

Prócz wykładów i prezentacji szczególnym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia praktyczne z zastosowaniem symulatora badania TEE.
Kolorowe zdjęcie dr M. Błaż

Pracownicy naszego Szpitala opublikowali artykuł w naukowym czasopiśmie „Stroke”

Autorami artykułu są: Michał Błaż, Joanna Natorska, Jan P. Bembenek, Anna Członkowska, Michał Ząbczyk, Maciej Polak, Anetta Undas.
Cztery osoby podczas operacji

Druga przeprowadzona transplantacja płuc w naszym Szpitalu!

Zespół pod kierunkiem dr hab. n. med. Jacka Piątka, dr n. med. Mirosława Nęckiego i dr n. med. Grzegorza Wasilewskiego przeprowadził w październiku drugą transplantację płuc.
Zdjęcie grupowe zespołu wykonującego zabieg

Pierwsze zabiegi wszczepienia bezelektrodowego rozrusznika serca z funkcją śródzabiegowego mapowania parametrów elektrycznych w naszym Szpitalu

Zabiegi zostały wykonane w sali operacyjnej Oddziału Klinicznego Elektrokardiologii. Jednocześnie były to jedne z pierwszych zabiegów tego typu w Polsce i w Europie.
Zespół operacyjny podczas pracy na sali operacyjnej

26 października – Światowy Dzień Donacji i Transplantacji

Transplantacja narządów jest metodą leczenia ratującą życie i zdrowie pacjentów. Stosuje się ją w przypadku schyłkowej niewydolności organów. Przeszczepia się nerki, wątrobę, serce, płuca i trzustkę. Wykonuje się także przeszczepienia komórek krwiotwórczych, rogówek i innych tkanek.
Grafika - Ważny komunikat

Ogłoszenie o kasacji (niszczeniu) dokumentacji medycznej bez możliwości odtworzenia danych osobowych

Działając na podstawie art. 29 Ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1545 t.j.) Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II informuje, że ze względu na upłynięcie okresu przechowywania, który dla osób dorosłych wynosi 20 lat, natomiast dla dzieci przyjętych do 2 roku życia -  22 lata, indywidualna dokumentacja medyczna w postaci historii choroby będzie przekazana do  zniszczenia (kasacji) w sposób uniemożliwiający identyfikację danych.
Kolorowe zdjęcie prof. Anetta Undas na tle morza

Prof. dr hab. n. med. Anetta Undas po raz kolejny w gronie najlepszych naukowców świata!

Zestawienie TOP 2%, utworzone na podstawie wskaźników bibliometrycznych, obejmuje ponad 200 tys. naukowców z całego świata, reprezentujących różne dyscypliny naukowe.
Pracowni Laboratorium Analitycznego w pracowni

W naszym Szpitalu od 10 lat wykonywane są badania oceniające poziom stężenia leków z grupy bezpośrednich doustnych antykoagulantów (DOAC/NOAC)

Posiadamy najdłuższe doświadczenie w Polsce w oznaczaniu stężeń DOAC/NOAC. W ciągu 10 lat w naszym Szpitalu wykonano w sumie 1500 takich oznaczeń.