Wyszukaj aktualności

Kolaż czterech zdjęć z wydarzenia 10 lecia Oddziału Chirurgii Naczyniowej.

W 2024 roku obchodzimy 10 rocznicę otworzenia i funkcjonowania Oddziału Chirurgii Naczyń z Pododdziałem Zabiegów Endowaskularnych w naszym Szpitalu

Został stworzony unikalny na skalę krajową multidyscyplinarny, doświadczony zespół (13 lekarzy), w którego skład wchodzą chirurdzy naczyniowi, kardiolodzy interwencyjni (2), angiolodzy (1) i radiolog interwencyjny (1).  Wszystkie pracujące pielęgniarki mają wyższe wykształcenie.
Wystąpienia czterech osób podczas Rady Naukowej Szpitala

Spotkanie Rady Naukowej naszego Szpitala

Rada Naukowa Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II  jest stałym zespołem opiniodawczym i doradczym Dyrektora Szpitala w zakresie działalności naukowej oraz badawczo-rozwojowej i edukacyjnej Szpitala.
Prof. Legutko i dr hab. Trystuła odbierający nadane odznaczenia

Odznaczenia dla pracowników naszego Szpitala

Prof. dr hab. n. med. Jacek Legutko i dr hab. n. med. Mariusz Trystuła zostali uhonorowani wyjątkowymi odznaczeniami.
Zespół operacyjny pozujący po wykonanej operacji

Przezskórna plastyka kształtu lewej komory w niewydolności serca. Pierwszy skuteczny zabieg w Europie, drugi na świecie!

W wyniku zabiegu uzyskano redukcję objętości lewej komory o ok. 1/3 i zmniejszenie stopnia niedomykalności zastawki mitralnej ze średniego na jedynie niewielki. Czynność skurczowa lewej komory – wyjściowo upośledzona w stopniu znacznym – poprawiła się istotnie, do umiarkowanego stopnia upośledzenia.
Dr Maciej Stąpór na szpitalnym korytarzu na tle okna

Dr n. med. Maciej Stąpór realizuje w naszym szpitalu grant w ramach konkursu MINIATURA 8

Wyniki badań przyczynią się do lepszego zrozumienia mechanizmów krzepnięcia w tej grupie chorych, co może wpłynąć na poprawę wyników leczenia oraz zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów
Dr Patrycja Mołek

Dr n. med. Patrycja Mołek-Dziadosz realizuje w naszym Szpitalu grant naukowy MINIATURA 8

W badaniu, które powstanie dzięki finansowaniu ze środków NCN w ramach grantu MINIATURA planowane jest zbadanie, czy oksydacyjne modyfikacje fibrynogenu mogą zwiększać ryzyko zakrzepów u pacjentów z migotaniem przedsionków.
Dr Matusik prezuntujacy otrzymany dyplom.

Dr hab. n. med. Paweł T. Matusik, prof. UJ odebrał w Bostonie (USA) certyfikat ukończenia 12-miesięcznego programu “Polish Clinical Scholars Research Training”

Wyłonieni w ramach ogólnopolskiego konkursu badacze i naukowcy uczestniczyli w webinariach i warsztatach stacjonarnych, wykorzystywali wirtualne narzędzia samokształcenia, oraz realizowali zespołowe zadania z zakresu nauk klinicznych celem podniesienia kompetencji zawodowych.
Cztery pielęgniarki przed Oddziałem szpitalnym.

Zespół pielęgniarski Oddziału Klinicznego Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego zajmuje się kompleksową opieką nad pacjentami z niewydolnością serca

Zespół pielęgniarski odgrywa niezwykle ważną rolę nie tylko w codziennej opiece nad pacjentami, ale także w prowadzeniu działań edukacyjnych pacjentów chorujących na niewydolność serca, które mają na celu poprawę jakości życia chorych oraz zwiększenie ich zdolności do samoopieki.

Ankieta dot. świadomości pacjentów na temat badań klinicznych

Wyniki ankiety będą podstawą do dalszej dyskusji na temat postrzegania badań klinicznych przez pacjentów, a także przyczynią się do planowania kolejnych działań edukacyjnych, mających na celu szerzenie wiarygodnej wiedzy o badaniach klinicznych.