Wyszukaj aktualności

Dr Michał Ząbczyk na szpitalnym koryatrzu w białym fartuchu

Zespół pracowników naszego Szpitala opublikował artykuł oryginalny w czasopiśmie Thrombosis Research

Autorami artykułu są: Michał Ząbczyk, Aleksandra Kruk (równy wkład autorów), Joanna Natorska i Anetta Undas.
Dłoń podczas krwiodawstwa

Apel do honorowych dawców krwi, a także do wszystkich osób zdrowych i chętnych, aby dołączyć do akcji oddawania krwi

Początek nowego roku okazał się dla małopolskiego krwiodawstwa bardzo trudnym czasem i po raz pierwszy od wielu lat RCKiK zmaga się z niskimi stanami krwi w banku krwi.
Trzy lampy do dezynfekcji

Nasz Szpital podpisał umowę na realizację zadania ze środków pozyskanych z dotacji udzielonej przez Wojewodę Małopolskiego

W ramach zadania zakupione zostało specjalistyczne urządzenie przeznaczone do szybkich i efektywnych cykli dekontaminacji UV-C.
Sprzęt holterowski w kartonowych pudełkach na stole

Nasz Szpital podpisał umowę z Ministerstwem Zdrowia na realizację Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia na lata 2022 – 2032

W ramach umowy zakupiono m.in.: system holterowski pomiaru ciśnienia z akcesoriami (kompletny zestaw) – 15 szt, akcesoria do rejestratora typu holter - mankiety do pomiaru -70 szt.
Czerwona grafika z beżowymi śnieżynkami i napisem Wesołych Świąt

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Dyrekcja wraz z Pracownikami naszego Szpitala życzą Państwu przede wszystkim zdrowia. Życzymy wielu powodów do uśmiechu!
Dr Jacek Piątek odbierający nagrodę i zdjęcie medalu

Odznaka „Honoris Gratia” dla dr hab. n. med. Jacka Piątka

Dr hab. n. med. Jacek Piątek jest zastępcą Ordynatora Oddziału Klinicznego Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii, specjalistą kardiochirurgii i transplantologii klinicznej. Od wielu lat wykazuję istotną inicjatywę w diagnostyce i leczeniu operacyjnym pacjentów z chorobami serca.

Nasz Szpital podpisał umowę z Ministerstwem Zdrowia na realizację Narodowej Strategii Onkologicznej w ramach zadania pn.: „Zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia raka płuca” dla torakochirurgii na lata 2023-2024

W ramach umowy zakupiony został sprzęt m.in: bipolarny system do zamykania naczyń, tor wizyjny do torakoskopii z oprzyrządowaniem, lampa operacyjna, sternotom.
Widok na dwa ekrany przedstawiające widok tętnic

Nowatorski zabieg przy użyciu lasera na Oddziale Oddziale Chirurgii Naczyń z Pododdziałem Zabiegów Endowaskularnych

Sposób ten opisano w światowym piśmiennictwie tylko jeden raz. Pojedyncze takie zabiegi zostały wykonane w USA, a w Polsce tylko jeden raz, przed dwoma miesiącami.
Dwa zdjęcia grupowe z mikołajem

Św. Mikołaj odwiedził nasz Szpital!

Wręczone prezenty wywołały bezcenny uśmiech na twarzach dzieci! Doceniamy zaangażowanie i nieustającą gotowość do działania.