Cztery osoby pozujące przed budynkiem M-8 na tle tablicy informującej o projekcie CRACOVIA-HF.

Pierwszy pacjent w projekcie CRACOVIA-HF zakończył leczenie

Z przyjemnością informujemy, iż wczoraj swoją ostatnią wizytę stacjonarną w niekomercyjnym badaniu „Wpływ sakubitrylu/walsartanu w porównaniu z ramiprylem na przebudowę i funkcję lewej komory u pacjentów z niewydolnością serca o etiologii niedokrwiennej i pośrednią frakcją wyrzutową o akronimie CRACOVIA-HF odbył nasz pierwszy pacjent – Zbigniew Jasiński.

Nasza wspólna, ponad roczna przygoda dobiega szczęśliwego końca. Serdecznie dziękujemy panu Zbigniewowi za udział w prowadzonym przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II badaniu oraz życzymy wszelkiej pomyślności w przyszłości.

Od lewej strony: lek. med. Paweł Sajdak, dr n. med. Aleksander Siniarski (jeden z badaczy oraz koordynatorów projektu CRACOVIA-HF), Zbigniew Jasiński (pierwszy pacjent po rocznym leczeniu w programie CRACOVIA-HF), prof. dr hab. n. med. Jadwiga Nessler (Kierownik projektu oraz główny badacz).

Projekt CRACOVIA-HF, którego główną badaczką jest prof. dr hab. n. med. Jadwiga Nessler (kierownik Oddziału Klinicznego Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego) to badanie wieloośrodkowe, randomizowane, zaślepione, a dotyczy chorych z niewydolnością serca z łagodnie obniżoną frakcją wyrzutową lewej komory (HFmrEF).

Więcej informacji o można uzyskać pod numerem telefonu: 789 459 021, a także adresem e-mail:

Projekt finansowany jest przez Agencję Badań Medycznych (ABM).