Na zdjęciu kolorowym na scenie przedstawiciele nagrodzonych jednostek

Nagroda za realizację projektu „Interdyscyplinarne Centrum Torakoonkologii i Transplantologii (Pawilon M-I)”

W środę 30 marca 2022 roku w Operze Krakowskiej odbyła się uroczysta Gala Małopolskich Funduszy Europejskich. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Podczas wydarzenia Dyrektor Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła – lek. Grzegorz Fitas odebrał symboliczną statuetkę za uzyskanie przez nasz Szpital nagrody w plebiscycie „Fundusze Europejskie są w Małopolsce”.

Wygrana została przyznana za realizację projektu – Interdyscyplinarne Centrum Torakoonkologii i Transplantologii (Pawilon M-I), które funkcjonuje od 2018 roku i pozwala na kompleksową diagnostykę oraz leczenie operacyjne chorób narządów klatki piersiowej (w tym leczenie nowotworów).

Dziękujemy Państwu za wszystkie oddane głosy – to dzięki nim możemy cieszyć się uzyskaną nagrodą!

„Nagradzamy dziś Państwa zaangażowanie i wysiłek włożony w pozyskanie Funduszy Europejskich i efektywną realizację zaplanowanych projektów. Inicjatywy te sprawiły, że Małopolska jest obecnie województwem, w którym dobrze się żyje, pracuje i odpoczywa. Jest regionem stawiającym na innowacje” – powiedział wicemarszałek Smółka.

54 pamiątkowe statuetki z rąk wicemarszałka Małopolski Łukasza Smółki odebrali Beneficjenci Funduszy Europejskich z Krakowa oraz powiatów: olkuskiego, chrzanowskiego, myślenickiego, wadowickiego, krakowskiego, miechowskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, suskiego i wielickiego.

Funduszowy plebiscyt zorganizowany jesienią ubiegłego roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pozwolił na wyłonienie najlepszych – zdaniem mieszkańców – inwestycji w naszym regionie zrealizowanych od 2014 roku z pomocą środków unijnych. W internetowym głosowaniu Małopolanie wybierali swoich faworytów w poszczególnych powiatach.

Wieczór w Operze – solidarni z Ukrainą.

Beneficjenci i goście zgromadzeni wieczorową porą w gmachu krakowskiej Opery wzięli udział w muzyczno-wizualnej uczcie, jaką zaserwowała zmysłom Sądecka Orkiestra Kameralna pod batutą Leszka Mieczkowskiego z udziałem zespołu Tango Attack oraz taneczny duet Uli Wojtkowiak i Piotra Woźniaka. Uszy uczestników wydarzenia raczono utworami muzyki popularnej oraz filmowej w wykonaniu symfonicznym – rozbrzmiały dźwięki „Now We Are Free” z „Gladiatora” czy znane wszystkim fanom agenta 007 „Skyfall”.

W geście solidarności z Ukrainą w repertuarze wieczoru pojawiły się także utwory, które na stałe zapisały się w historii polskiej i ukraińskiej walki o wolność. Usłyszeliśmy m.in. piosenkę-symbol – „Mury” Jacka Kaczmarskiego oraz utwór „Myśli moje” do słów Tarasa Szewczenki, wieszcza narodowego Ukrainy.

Wydarzeniu towarzyszyła hojnie wsparta przez wszystkich uczestników zbiórka ukraińskich książek i materiałów szkolnych dla najmłodszych uchodźców zza wschodniej granicy, którzy znaleźli schronienie w naszym województwie.