Fotografia mgr. inż. Magdaleny Kopytek na szpitalnym korytarzu

Mgr inż. Magdalena Kopytek została laureatką konkursu PRELUDIUM-20 na projekt badawczy

Mgr inż. Magdalena Kopytek, która na co dzień związana jest z Pracownią Krakowskiego Centrum Badań i Technologii Medycznych w naszym Szpitalu została laureatką konkursu PRELUDIUM-20 na projekt badawczy.

Projekt uzyskał najwyższą pozycję na liście rankingowej pośród wszystkich dofinansowanych zgłoszeń.

Projekt pod tytułem „Wpływ lipoprotein na fibrynolizę i plejotropowe działanie inhibitorów proproteinowej konwertazy subtylizyny/keksyny typu 9 (PCSK9) w stenozie aortalnej – powiązania ze stanem zapalnym i hemostazą – PCSK9” będzie prowadzony w naszym Szpitalu przez najbliższe 36 miesięcy.

Więcej szczegółów o realizowanym projekcie znajduje się na naszej stronie pod adresem: https://www.szpitaljp2.krakow.pl/badania-i-projekty/projekty-wspolfinansowane-i-finansowane-ze-zrodel-zewnetrznych-informacje-o-projektach-realizowanych-w-szpitalu/projekty-narodowego-centrum-nauki/.

Opiekunem Naukowym Projektu jest dr hab. n. med. Joanna Natorska.