kolorowe zdjęcie mgr piel. Edyta Nagięć
Lek. Sylwia Krawczyńska na białym tle
Dr Waligóra i prof. Kopeć trzymający w dłoniach magazyn CHEST na tle ścianki z logotypami.

Wyniki ogólnopolskiego projektu dr n. med. Marcina Waligóry i prof. dr hab. n. med. Grzegorza Kopcia zostały opublikowane w prestiżowym czasopiśmie CHEST

Po dokonaniu analizy danych z całej Polski, wykazali, że u chorych z PAH beta-blokery mogą być niekorzystne, a nawet zwiększać ryzyko pogorszenia stanu zdrowia. Według autorów, tego rodzaju leki powinny być stosowane wyłącznie w sytuacjach, gdy istnieją wyraźne wskazania – takich jak choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze lub migotanie przedsionków.
Tablica informująca o dofinansowaniu.

Nowa inwestycja w naszym Szpitalu!

Podpisaliśmy umowę na realizację zadania inwestycyjnego pt. „Wymiana czterech urządzeń dźwigowych w Pawilonie M-VA i M-VB przy ul. Prądnickiej 80 w Krakowie na podstawie zgłoszenia robót budowlanych do Urzędu Miasta Krakowa Wydziału Architektury i Urbanistyki z dnia 6 września 2024 r.”
Dr Elżbieta Paszek na szpitalnym korytarzu na tle szklanej szyby

Dr hab. n. med. Elżbieta Paszek uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego!

Wiodącym tematem badań naukowych dr hab. n. med. Elżbiety Paszek jest rola czynnika XI w powstawaniu powikłań zakrzepowo-zatorowych, takich jak zawał serca, udar mózgu, czy zgon z przyczyn sercowo-naczyniowych u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca.
Pacjentka podczas badania lekarskiego.

Szybka reakcja, skomplikowany zabieg – skuteczna walka o życie 41-letniej Pacjentki z masywnym krwiopluciem i nadciśnieniem płucnym

W ostatnich dniach na Oddział Kliniczny Chorób Serca i Naczyń z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego naszego Szpitala trafiła 41-letnia Pacjentka w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Powodem było masywne krwioplucie, będące skutkiem ciężkiego nadciśnienia płucnego – rzadkiego, ale niezwykle groźnego powikłania tej choroby.
Prezydent Andrzej Duda wraz z prof. Natorską.

Joanna Natorska odebrała nominację profesorską!

Prof. dr hab. n. med. Joanna Natorska w Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II pracuje w Krakowskim Centrum Badań i Technologii Medycznych, jednocześnie od lat związana jest z Zakładem Chorób Zatorowo-Zakrzepowych Instytutu Kardiologii Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum.

Morning Health Talks: Wydarzenie dla Transformacji Opieki Zdrowotnej

Już 12 czerwca w Krakowie odbędzie się spotkanie MHT 2025, które kontynuuje temat Innowacyjnego Szpitala. Tym razem skupimy się na tym, jak organizować szpitale jako zrównoważone organizacje zapewniające kompleksową opiekę – nie tylko leczenie.