Budżet obywatelski

7. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Głosować może każda osoba, która ma skończone 16 lat. Do dyspozycji mieszkańców Małopolski są dwa głosy: jeden na zadanie regionalne i jeden na zadanie ogólnowojewódzkie.

14 maja – Dzień Opiekuna Medycznego

Życzymy Wam, aby Wasza praca i trud w nią włożony przyniosły satysfakcję i spełnienie w życiu zawodowym.
Grafika w niebieskich odcieniach przedstawiająca trzy pielęgniarki z napisem Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

12 maja – Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

Składamy wszystkim Paniom i Panom wykonującym zawód pielęgniarki/pielęgniarza najserdeczniejsze życzenia wraz z podziękowaniami za nieustające zaangażowanie i trud wkładany w codzienną pracę na rzecz potrzebujących Pacjentów.
prof. Nessler przy biurku z otrzymaną statuetką

Prof. dr hab. n. med. Jadwiga Nessler została uhonorowana nagrodą „Wybitna Osobowość Polskiej Medycyny” podczas Gali Osobowości i Sukcesy

Prof. dr hab. n. med. Jadwiga Nessler jest członkinią wielu towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, European Association of Echocardiography, European Association of Heart Failure oraz Heart Failure Society of America.
Baner informujący o wydarzeniu POL-ECHO

Zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego – PolEcho 2024!

Konferencja została objęta honorowym patronatem przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pana II i Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie.
dr Anna Rzucidło-Hymczak na Oddziale

Dr n. med. Anna Rzucidło- Hymczak (Kierownik Oddziału Chorób Infekcyjnych Dzieci i Hepatologii Dziecięcej) była gościem audycji w Radiu Kraków

Czy kleszczy jest coraz więcej i czy wszystkie są nosicielami chorób? Jakie choroby przenoszą? Jakie są objawy boreliozy? Czy przed kleszczami można się ochronić? Kiedy dochodzi do zakażenia? Co zrobić, kiedy zauważymy na ciele tego pajęczaka?
Witraż serce w Pawilonie M-V

Od 17 do 24 kwietnia obchodzony jest Tydzień dla Serca

Choroby układu krążenia, inaczej choroby sercowo-naczyniowe to choroby serca, tętnic i żył. Mogą być wrodzone lub nabyte i stanowią najczęstszą przyczynę zgonów na świecie. Według danych z Głównego Urzędu Statystycznego, choroby układu krążenia odpowiadają za prawie 40 proc. zgonów.
Baner informujący o konferencji

Zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Sekcji Kardiologii Nuklearnej oraz Sekcji Kardiologicznego Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej PTK

Spotkanie odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2024 roku (piątek) w godz. 9.00 - 18.30 w formie online.
Dr stępień z dyplomem

Dr n. med. Konrad Stępień zajął I miejsce w Sesji Konkursowej Przypadków Klinicznych podczas XII Konferencji Asocjacji Intensywnej Terapii Kardiologicznej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Praca nosi tytuł "Syndrom prawdziwie złamanego serca. Pęknięcie lewej komory serca u pacjentki z nawrotem zespołu takotsubo".
Psycholog p. Rutkowski na szpitalnym korytarzu

15 kwietnia – Światowy dzień trzeźwości. 7 mitów na temat alkoholizmu omawia psycholog mgr Piotr Rutkowski

W Polsce są dostępne różne formy leczenia jak leczenie ambulatoryjne w formie terapii indywidualnych i grupowych oraz leczenie na oddziałach dziennych i stacjonarnych.