Grafika Światwy Dzień Fizjoterapii

8 września Światowy Dzień Fizjoterapii

Odpowiednia rehabilitacja często jest kluczowym i niezbędnym elementem prawidłowego procesu leczenia. Fizjoterapia stosowana jest zarówno u dorosłych jak i u dzieci.

Nasze Oddziały szpitalne, a także Ośrodek Rehabilitacji dba o to, by mogli jak najszybciej wrócić do sprawności. Pomaga w tym ponad 70 specjalistów – fizjoterapeutów, którzy dzisiaj obchodzą swoje święto.

W dniu 8 września obchodzony jest Światowy Dzień Fizjoterapii. Został ustanowiony w 1996 roku przez Światową Konfederację Fizjoterapii.

W tym roku przewodnim tematem tego dnia jest rola fizjoterapeutów w zapobieganiu chorobie zwyrodnieniowej stawów oraz w postępowaniu z osobami dotkniętymi schorzeniami reumatologicznymi.

Empatia, wiedza i wyrozumiałość jest siłą i pomocą dla potrzebujących pacjentów, którym profesjonalne ćwiczenia pomagają przywrócić sprawność ruchową oraz uśmiech na twarzach.

Ten dzień to doskonała okazja do docenienia pracy, jaką fizjoterapeuci wykonują dla swoich pacjentów.

Wszystkim Fizjoterapeutom życzymy dużo zdrowia, wiary w siebie, cierpliwości, zadowolenia z wykonywanej pracy oraz pomyślności zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym!

https://www.szpitaljp2.krakow.pl/wp-content/uploads/2021/12/Biuletyn-listopad-2013.pdf (Część 1, Choroby cywilizacyjne kręgosłupa i stawów, dr med. Krzysztof Gryglicki)

https://www.szpitaljp2.krakow.pl/wp-content/uploads/2021/12/Biuletyn_grudzien_2013.pdf (Część 2, Choroby cywilizacyjne kręgosłupa i stawów, dr med. Krzysztof Gryglicki)

https://www.szpitaljp2.krakow.pl/wp-content/uploads/2021/12/Przewodnik-pacjenta_styczen-2014.pdf (Część 3, Choroby cywilizacyjne kręgosłupa i stawów, dr med. Krzysztof Gryglicki)