Opłata za parking

Cennik pobierania opłat za wjazd na teren Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II

  • Darmowy czas od wjazdu do wyjazdu 30 minut
  • Każda rozpoczęta godzina liczona od wjazdu na teren Szpitala 6 zł
  • Opłata administracyjna (bilet zgubiony) 200
  • Czas od opłaty do wyjazdu 15 min

REGULAMIN WJAZDU PARKOWANIA I ORGANIZACJA PARKINGU

1. Parking działa na zasadach krótkoterminowego wjazdu. Kierowcy pojazdów wjeżdżający na teren Szpitala muszą pobrać bilet parkingowy.
2. Pobranie biletu parkingowego nie gwarantuje zapewnienia miejsca parkingowego.
3. Parking jest obsługiwany przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II, ulica Prądnicka 80, zwany dalej Szpital.
4. Parking działa całodobowo przez wszystkie dni tygodnia.

II. WARUNKI WJAZDU I PARKOWANIA
1. Umowa na wjazd i parkowanie zostaje zawarta z chwilą pobrania biletu i wjazdu na Parking, a kończy się wraz z wyjazdem z Parkingu. Dowodem zawarcia umowy jest bilet parkingowy lub czasowe pozwolenie na wjazd (wydawane dla posiadających Kartę parkingową osoby niepełnosprawnej zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu Drogowym).
2. Do korzystania z miejsca parkingowego uprawnia bilet parkingowy lub czasowe pozwolenie na wjazd (wydawane dla posiadających Kartę parkingową osoby niepełnosprawnej zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu Drogowym).
3. Osoba korzystająca z miejsca parkingowego zwana jest dalej w niniejszym Regulaminie „Korzystającym”.

III. CENA I CZAS PARKOWANIA
1. Opłata za wjazd i postój pojazdu na teren Szpitala naliczana jest proporcjonalnie do czasu parkowania, zgodnie z wyżej opisanym cennikiem. Nie jest powiązana z czasem udzielania świadczeń medycznych, nie zależy więc od czasu trwania wizyty lekarskiej, badań, hospitalizacji.
2. Pojazd może zostać zabrany z Parkingu tylko po dokonaniu opłaty za parkowanie.
3. Szpital uznaje osobę posiadającą bilet parkingowy lub czasowe pozwolenie na wjazd za upoważnioną do kierowania i wyjazdu z Parkingu kierowanym pojazdem.
4. Opłata za wjazd i postój następuje przed wyjazdem w kasie automatycznej (gotówką lub kartą płatniczą) lub przy szlabanach wyjazdowych (płatność tylko kartą płatniczą) .
5. W przypadku zgubienia biletu istnieje możliwość określenia opłaty za korzystanie z wjazdu i parkowania na podstawie odczytanego przez system parkingowy numeru rejestracyjnego. Odczytanie następuje w kasach automatycznych po podaniu numeru rejestracyjnego [Płatność wg rejestracji]. Po dokonaniu opłaty za korzystanie z wjazdu korzystający zwolniony jest z opłaty administracyjnej za zagubiony bilet. W przypadku, gdy
niemożliwe jest ustalenie poprzez skorzystanie z funkcji [Płatność wg rejestracji] korzystający jest zobowiązany do podejścia na Portiernię Główną (Pawilon A8) i opłaceniu opłaty administracyjnej w kasie przy Pawilonie A8 za zagubiony bilet zgodnie z Cennikiem.
6. Uprawnionymi do bezpłatnego wyjazdu i postoju pojazdu na terenie Szpitala są:
a) kierujący pojazdami do 30 min. od wjazdu na teren Szpitala,
b) Inwalidzi oraz inne osoby uprawnione po okazaniu ,,Karty parkingowej osoby niepełnosprawnej” zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o Ruchu Drogowym (po okazaniu numeru orzeczenia o niepełnosprawności). Przepis ten dotyczy również pracowników Szpitala, którzy w tym celu zobowiązani są złożyć pisemne Oświadczenie stanowiące załącznik nr 4 do Regulaminu, w Sekcji Inwestycji. Załącznik nr
4 dostępny jest na stronie https://www.szpitaljp2.krakow.pl/ w zakładce Opłata za parking.
c) Kierujący pojazdami uprzywilejowanymi w ruchu drogowym,
d) Kierujący pojazdami służb miejskich,
e) Kierujący pojazdami firm kurierskich i dostawcy posiłków,
f) Osoby będące pracownikami podmiotów zewnętrznych świadczących usługi na podstawie obowiązujących umów, tylko w zakresie obsługi doraźnej, m.in. serwis awaryjny,
g) Kierujący pojazdami dostarczającymi materiały do magazynów oraz do Apteki Szpitalnej,
h) Kierujący pojazdami służbowymi firm wykonujących prace i świadczących usługi na terenie Szpitala (obsługa stała, czasowa m.in. firmy budowlane)
i) Kierujący rowerem, hulajnogą, pojazdem jednośladowym.
Wyjazd z terenu Szpitala osób z punktów od a) do f odbywa się tylko i wyłączne przez bramę główną zlokalizowaną przy Portierni głównej gdzie ochrona Szpitala rabatuje bilet. Podstawą rabatowania biletu dla punktu a) jest okazanie „Karty parkingowej osoby niepełnosprawnej” zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu Drogowym. Podstawą rabatowania dla punktów b), c) i d) jest oznakowanie samochodów stosownymi logotypami. Podstawą rabatowania dla punktu e) i f) jest potwierdzenie na bilecie wizyty (pieczątka i podpis) przez osobę nadzorującą (tj. pracownika Szpitala) firmę serwisową.

IV. ODPOWIEDZIALNOŚĆ
1. Szpital nie ponosi odpowiedzialności za szkody z tytułu kradzieży, utraty lub zniszczenia pojazdu, jak i rzeczy pozostawionych w pojeździe, w okresie postoju samochodu na terenie Szpitala.
2. Korzystający odpowiada za wszelkie szkody wyrządzone na terenie Parkingu, w tym innym Korzystającym i osobom trzecim.
3. Korzystający zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania Ochrony Szpitala o spowodowaniu i/lub poniesieniu na Parkingu szkody nie później niż przed opuszczeniem Parkingu.
4. Nieprzestrzeganie Regulaminu w zakresie braku poniesienia stosownej opłaty będzie skutkowało zablokowaniem pojazdu do czasu uiszczenia tej opłaty. Pojazdy stwarzające zagrożenie mogą zostać odholowane na koszt i ryzyko Korzystającego.

V. WARUNKI UŻYTKOWANIA PARKINGU
1. Pojazdy wolno stawiać tylko na wyznaczonych miejscach postojowych. Jeżeli Korzystający nie dotrzyma niniejszego zobowiązania Szpital zastrzega sobie prawo wezwania odpowiednich służb porządkowych i odholowania pojazdu na koszt i ryzyko Korzystającego.
2. Zabrania się parkowania na wjazdach, wyjazdach, pasach ruchu, przejazdach, przejściach dla pieszych, chodnikach, miejscach oznaczonych znakiem „NIE PARKOWAĆ”, lub innych miejscach nieoznaczonych.
3. Zabrania się wnoszenia na teren Parkingu broni, niebezpiecznych materiałów oraz nielegalnych substancji.
4. Korzystający zobowiązany jest do respektowania znaków drogowych i pozostałych warunków użytkowania Parkingu oraz stosowania się do poleceń pracowników ochrony i pracowników Szpitala.

VI PRZEPISY BEZPIECZEŃSTWA
1. Na terenie Parkingu obowiązują przepisy Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchudrogowym (Dz.U. Nr 98, poz. 602).
2. Należy bezwzględnie przestrzegać znaków drogowych i informacyjnych oraz ograniczeń prędkości.
3. Na terenie szpitala obowiązuje ograniczenie prędkości do 10 km/h.
4. Na terenie Parkingu zabronione jest:
a) palenie i używania otwartego ognia oraz picie alkoholu;
b) magazynowanie paliw, substancji łatwopalnych i pustych pojemników po paliwie;
c) tankowanie pojazdów;
d) pozostawienie samochodu z pracującym silnikiem;
e) parkowanie pojazdów z nieszczelnymi układami;
f) pozostawiania w pojeździe dzieci, zwierząt bez opieki;
g) prowadzenia na terenie Parkingu jakichkolwiek akcji promocyjnych lub reklamowych bez zgody Szpitala;
h) prowadzenie napraw samochodów.

VII REKLAMACJE
1. Reklamacje należy składać:
a) na adres mailowy:
b) Osobiście: na Dzienniku Podawczym Szpitala (Pawilon A5) lub w Sekcji Inwestycji(Pawilon A7)
2. Administrator danych przetwarza dane osobowe korzystającego z miejsca parkingowego na terenie Szpitala na podstawie:
3. -art. 6 ust. 1 lit. b RODO, zgodnie z którym przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do realizacji umowy na wjazd, parkowanie i wyjazd w momencie pobrania biletu parkingowego, wyrobienia karty wjazdowej, czasowego pozwolenia na teren Szpitala. Podanie poniższych danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji umowy.
4. -art. 6 ust. 1 lit. f RODO tj. prawnie uzasadnione interesy administratora, jakimi są: zapobieganie nadużyciom, ochrona mienia, gromadzenie dowodów do rozpatrzenia reklamacji oraz ustalenie, dochodzenie i obrona przed roszczeniami. Dane przechowywane są przez okres 3 miesięcy, a następnie nadpisywane nowymi zdarzeniami. Poddanie się monitoringowi wizyjnemu jest dobrowolne, ale konieczne do wstępu lub wjazdu na teren
Szpitala.