Zespół lekarzy podczas operacji

Interdyscyplinarna operacja z udziałem zespołu torakochirurgów z naszego Szpitala

W poniedziałek zespół torakochirurgów z naszego Szpitala pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Jarosława Kużdżała (Kierownik Oddziału Klinicznego Chirurgii Klatki Piersiowej i Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Rehabilitacji Pulmonologicznej) wziął udział w interdyscyplinarnej oraz innowacyjnej operacji.
W Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie po raz pierwszy stanęli obok siebie torakochirurdzy oraz ortopedzi z dwóch różnych placówek, aby przeprowadzić skomplikowaną operację – nowotwór (guz) płuca naciekający na kręgosłup.
Interdyscyplinarna operacja pozwala na kompleksowe leczenie, a także poprawia komfort Pacjenta.
Operacja ta zapoczątkowała współpracę pomiędzy Szpitalami w ramach konsorcjum „Onkologia Małopolska”.
Serdecznie gratulujemy!