Wolontariusze z fundacji Dr Clown podczas wręczenia prezentów w salach szpitalnych

Wolontariusze z fundacji „Dr Clown” w naszym Szpitalu z okazji Światowego Dnia Uśmiechu

Z okazji — Światowego Dnia Uśmiechu na Oddziale Pediatrii i Neurologii Dziecięcej oraz Oddziale Chorób Infekcyjnych Dzieci i Hepatologii Dziecięcej pojawili się wolontariusze z fundacji „Dr Clown”. Wręczyli naszym najmłodszym podopiecznym drobne upominki.

Wolontariusze w strojach klaunów na Oddziale Dziecięcym

Wolontarisuze fundacji Dr Clown wraz z pacjentem Oddziału

Fundacja Dr Clown

W tym dniu życzymy wszystkim wielu powodów do uśmiechu!

Rozdawamie upominków przez fundację Dr Clown

Fundacja Dr Clown

Światowy Dzień Uśmiechu jest obchodzony corocznie w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą był Harvey Ball, twórca słynnego znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle (tzw. smiley face). Głównym celem jest uświadomienie dzieciom (i nie tylko!) znaczenia optymistycznego podejścia do życia.

Uśmiechajmy się, bo z uśmiechem nam do twarzy!

Istnieje dziedzina badań nad śmiechem i jego wpływem na zdrowie. Jest to gelotologia, zwana „terapią śmiechu”. Podczas śmiechu pracuje aż 18 mięśni twarzy! Oprócz brzucha i twarzy pracują również mięśnie pleców, klatki piersiowej i ramion. Co więcej, śmiejąc się wdychamy dużo więcej powietrza i dotleniamy cały organizm.

Śmiech ma pozytywny wpływ na nasz organizm, zarówno na ciało, jak i na umysł. Wpływa na podniesienie nastroju i rozładowanie stresu.