Prof. dr hab. n. med. Anetta Undas podczas konferencji przy plakacie

Prof. dr hab. n. med. Anetta Undas wśród najlepszych naukowców świata

Analitycy z Uniwersytetu Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier oraz firmą SciTech Strategies Ranking opublikowali po raz kolejny ranking najbardziej wpływowych ludzi nauki zawierający nazwiska 2% najlepszych naukowców z całego świata. Zestawienie TOP 2%, utworzone na podstawie wskaźników bibliometrycznych, obejmuje blisko 200 tys. naukowców, reprezentujących różne dyscypliny naukowe.

Twórcy listy przygotowują co roku dwa rankingi. Pierwszy bierze pod uwagę całościowy dorobek kariery naukowca (do końca 2021 r.), a drugi uwzględnia liczbę cytowań z danego roku kalendarzowego, w tym przypadku 2021.

prof. dr hab. n. med. Anetta Undas

prof. dr hab. n. med. Anetta Undas podczas konferencji naukowej

W tym prestiżowym gronie znalazła się już po raz kolejny prof. dr hab. n. med. Anetta Undas pełniąca w naszym Szpitalu funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Nauki, Badań i Innowacji, kierująca Poradnią Zaburzeń Krzepnięcia, a od 2011 r. również Ośrodkiem Nowoczesnej Diagnostyki Laboratoryjnej. Ponadto prof. dr hab. n. med. Anetta Undas jest Przewodniczącą Rady Naukowej naszego Szpitala.

Głównymi zainteresowaniami prof. dr hab. n. med. Anetty Undas jest genetyczna i środowiskowa regulacja krzepnięcia krwi i miażdżycy, patofizjologia zawału serca, udaru mózgu i żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej.

Autorka ponad 690 artykułów w czasopismach indeksowanych w Web of Science, w tym jako pierwszy autor prac w czasopismach Lancet, Circulation, Blood, Stroke, J Biol Chem. Współczynnik Hirscha wg. bazy Web of Science: 49. Członek korespondent PAU i PAN.

Serdecznie gratulujemy!