Prof. dr hab. n. med. Jacek Legutko i prof. dr hab. n. med. Bogusław Kapelak podczas konferencji w Kole

Pracownicy naszego Szpitala uczestniczyli w XXIX Konferencji Kardiologiczno-Kardiochirurgicznej w Kole

Dzięki współpracy Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Instytutu Kardiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II i Polskiego Towarzystwa Lekarskiego – Oddział w Kole, oraz władz miasta i powiatu w październiku odbyła się XXIX Konferencja Kardiologiczno-Kardiochirurgiczna w Ratuszu Miejskim w Kole.

Konferencja naukowa w Kole

Na zdjęciu: prof. dr hab. n. med. Jacek Legutko, prof. dr hab. n. med. Bogusław Kapelak

Wydarzenie dotyczyło najnowszych zagadnień w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii.

Spotkanie prowadził obecny Kierownik Oddziału Klinicznego Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii – prof. dr hab. n. med. Bogusław Kapelak, a także prof. dr hab. med. Jerzy Sadowski (Kierownik Oddziału Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii w latach 2001-2015).

Dr hab. n. med. Karol Wierzbicki

W programie wydarzenia znalazły się wystąpienia kardiologów i kardiochirurgów. Swoje wykłady wygłosili m.in. prof. dr hab. n. med. Jerzy Sadowski („Nowe możliwości leczenia chorych z wadą zastawki aortalnej”, prof. dr hab. n. med. Jacek Legutko („Leczenie przeciwpłytkowe po przezskórnej rewaskularyzacji serca’), prof. dr hab. n. med. Bogusław Kapelak („Współpraca wielospecjalistycznej na kardiochirurgicznej Sali operacyjnej w XXI wieku”), dr hab. n. med. Karol Wierzbicki („Radykalne leczenie skrajnej niewydolności serca”).

Burmistrz miasta Koła oraz Starosta podziękowali prowadzącym i prelegentom za udział w inicjatywie, oraz możliwość zapoznania lokalnego środowiska lekarskiego z najnowszymi badaniami i dokonaniami w zakresie kardiologii i kardiochirurgii.