Perfuzjonistka mgr Joanna Feliksiak z naszego Szpitala wygłosiła prezentację podczas charytatywnej konferencji

W maju mgr Joanna Feliksiak pedagog, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, perfuzjonistka z Oddziału Klinicznego Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii została zaproszona jako prelegent i uczestniczyła w charytatywnej konferencji pt. „Ta Mama ma imię – wpływ traumatycznych zdarzeń na życie kobiety„.

mgr Joanna Feliksiak podczas konferencji

Zaprezentowała temat ,,Nauka i Wiara Medyka na sali operacyjnej w obliczu traumy rodziców”, oraz  w oparciu wieloletnie doświadczenia w naszym szpitalu na bloku operacyjnym przybliżyła słuchaczom pracę mało znanego i trudnego zawodu perfuzjonisty.

mgr Joanna Feliksiak podczas pracy na bloku operacyjnym

Celem wydarzenia była promocja dobrostanu psychicznego kobiet i budowanie społeczności pomiędzy nimi. Podczas konferencji wypowiedziały się specjalistki (m.in. pedagożki, psycholożki, terapeutki), udzielając cennych wskazówek dot. psychiki, ciała, wiary, macierzyństwa.

Opowiedziane zostały historie kobiet, mam, które podczas swojego macierzyństwa doświadczyły trudności i traum.

Aparat do krążenia pozaustrojowego płuco-serce

Mgr Joanna Feliksiak jest dyplomowanym perfuzjonistą, zajmuje się na co dzień obsługą sztucznego płuco serca podczas zabiegów na otwartym sercu oraz obsługą aparatury do mechanicznego wspomagania krążeniowo-oddechowego ECMO.