Wyszukaj aktualności

Grafika 13 października Dzień Dawcy Szpiku dwie dłonie trzymające kroplę krwi

13 października Dzień Dawcy Szpiku

Co 40 minut ktoś w Polsce, a co 27 sekund na świecie dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi lub inną chorobę układu krwiotwórczego, a znalezienie Dawcy Szpiku dla osoby potrzebującej nie jest łatwe. Tylko 25 % chorych może znaleźć Dawcę Szpiku w rodzinie, a 75% osób chorujących m.in. na białaczkę, musi poszukiwać Dawcy pośród osób niespokrewnionych.
Wolontariusze z fundacji Dr Clown podczas wręczenia prezentów w salach szpitalnych

Wolontariusze z fundacji „Dr Clown” w naszym Szpitalu z okazji Światowego Dnia Uśmiechu

Śmiech ma pozytywny wpływ na nasz organizm, zarówno na ciało, jak i na umysł. Wpływa na podniesienie nastroju i rozładowanie stresu.
Międzynarodowy Dzień Lekarza

1 października – Międzynarodowy Dzień Lekarza

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lekarza przekazujemy życzenia i podziękowania!
Pawilon A-IV

KOMERCYJNY PUNKT POBRAŃ BADAŃ LABORATORYJNYCH

W Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jana Pawła II działa Komercyjny Punkt Pobrań Badań Laboratoryjnych dla zleceniodawców zewnętrznych (komercyjnych). Wszystkie badania laboratoryjne wykonywane są na miejscu w jednostkach szpitalnych.
Kolorowy witraż z czerwonym sercem

29 września – Światowy Dzień Serca

Wszystkim pracownikom naszego Szpitala, którzy na co dzień związani są z dziedzinami chorób sercowo-naczyniowych - kardiologom, kardiochirurgom, transplantologom, angiologom, chirurgom naczyniowym i diagnostom życzymy wszystkiego dobrego oraz samych sukcesów, a także wszystkim naszym pacjentom!
Prezentacja z okazji Światowego Dnia Pacjenta

Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta w naszym Szpitalu

Z tej okazji odbyło się spotkanie zorganizowane przez Biuro ds. Jakości,  z udziałem Pana Michała Bedlickiego - p.o. Dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.
Szkolenie z pierwszej pomocy w pawilonie konferencyjnym. Dwie prowadzące i manekin na tle ekranu z widocznym łańcuchem przeżycia

10 września Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

W naszym Szpitalu od wielu lat prowadzone są cykliczne szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W szkoleniach biorą udział wszyscy pracownicy Szpitala. Zajęcia praktyczne prowadzone są przez mgr piel. specjalistkę w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego i kardiologicznego Anetę Lepiarską i lek. Elżbietę Dobrowolską.
Grafika Światwy Dzień Fizjoterapii

8 września Światowy Dzień Fizjoterapii

W naszym Szpitalu na Oddziałach, a także w Ośrodku Rehabilitacji pacjenci mogą liczyć na opiekę i zaangażowanie w powrót do sprawności przy pomocy ponad 70 fizjoterapeutów. Odpowiednia rehabilitacja często jest kluczowym i niezbędnym elementem prawidłowego procesu leczenia.
kolorowe zdjęcie z próbówkami krwiKrakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II

Badanie stężenia D-dimerów we krwi po przechorowaniu COVID-19

Po przechorowaniu COVID-19 często u pacjentów obserwuje się zwiększone stężenie D-dimerów we krwi, co może sprzyjać zakrzepicy. Jeśli podejrzewają Państwo u siebie taką nieprawidłowość, warto wykonać oznaczenia D-dimerów.