Kolorowe zdjęcie grupowe sześciu osób w strojach medycznych na granatowym tle z logotypem Szpitala.

Sukces zespołu Oddziału Klinicznego Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego podczas XXVII Ogólnopolskiej Konferencji Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego POLECHO 2026 w Kielcach!

Z dumą dzielimy się sukcesami zespołu Oddziału Klinicznego Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego podczas XXVII Ogólnopolskiej Konferencji Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego POLECHO 2026 w Kielcach!

Na zdjęciu: od lewej – lek. Agnieszka Mirek, dr n. med. Patrycja Mołek-Dziadosz, dr hab. n. med. Andrzej Gackowski, prof. UJ, lek. Maria Królikowska, dr n. med. Anna Furman-Niedziejko, lek. Aleksandra Woźniak.

Nasz szpital był aktywnie reprezentowany zarówno w sesjach naukowych, jak i konkursowych, a osiągnięcia naszego zespołu zostały docenione prestiżowymi nagrodami.

Dr n. med. Patrycja Mołek-Dziadosz wraz ze współautorami otrzymała nagrodę za najlepszą pracę oryginalną dotyczącą echokardiografii opublikowaną w 2025 roku. Praca dotyczyła wykorzystania sztucznej inteligencji w ocenie funkcji lewej komory serca.

Lek. Maria Królikowska zdobyła I miejsce w konkursie prac oryginalnych za prezentację dotyczącą klinicznej walidacji echokardiograficznych pomiarów aorty wstępującej z wykorzystaniem AI.

Dr n. med. Anna Furman-Niedziejko zaprezentowała wyniki badań nad zastosowaniem sztucznej inteligencji w diagnostyce niewydolności serca z zachowaną frakcją wyrzutową lewej komory oraz wygłosiła wykład poświęcony wiarygodności i walidacji modeli AI w echokardiografii.

Studentka Koła Naukowego Niewydolności Serca – Katarzyna Pawłucka – przedstawiła interesujący case report pt. „Udany zabieg TAVI u pacjenta z dużą skrzepliną w uszku lewego przedsionka”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji.

Wszystkie prezentowane prace powstały dzięki współpracy naukowej zespołu pod kierunkiem prof. dr hab. med. Jadwigi Nessler oraz dr hab. n. med. Andrzeja Gackowskiego, prof. UJ.

W gronie współautorów znaleźli się również: Aleksandra Woźniak, Oleksandra Bondarchuk, Konrad Pieszko, Joanna Szachowicz-Jaworska, Tomasz Miszalski-Jamka oraz Maciej Krupiński.

To kolejne osiągnięcia potwierdzające, że nasz Szpital aktywnie współtworzy rozwój nowoczesnej kardiologii, łącząc praktykę kliniczną, działalność naukową i edukację –  z myślą o pacjentach i najwyższych standardach opieki.