Strażacy wraz ze św. Mikołajem przed pawilonem M-IX pozują do zdjęcia grupowego

Strażacki Mikołaj w naszym Szpitalu!

W niedzielę nasz Szpital odwiedził Strażacki Mikołaj w ramach Akcji Mikołajkowej Strażacy-Dzieciom. Wręczył osobiście prezenty naszym najmłodszym pacjentom z oddziałów dziecięcych.

Akcja Mikołajkowa Strażacy-Dzieciom

Fot. OSP GPR Myślenice

Akcja została zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą Myślenice.

Akcja ma na celu przygotowanie prezentów dla dzieci przebywających w oddziałach pediatrycznych szpitali na terenie Województwa Małopolskiego. Została objęta Honorowym Patronatem Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Pana Łukasza Smółkę – Wicemarszałka Województwa Małopolskiego oraz Pana Jarosława Szlachetkę – Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

W tym roku przygotowano prawie 500 paczek z prezentów zebranych przez Strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych, Grupy Poszukiwawczo-Ratownicze, szkoły, przedszkola, firmy i instytucje.
Ponad 50 jednostek czynnie włączyło się do zbiórki. Prezenty trafiły do 9 szpitali z Województwa Małopolskiego – w tym także do naszego Szpitala.

Członkowie akcji Strażacy-Dzieciom

OSP GPR Myślenice

Wręczone prezenty wywołały uśmiech na twarzach dzieci, do których trafiły zebrane upominki.

Doceniamy energię i codzienną gotowość do działania.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!