Sala szkoleniowa z uczestnikami podczas kursu dot. echokardiografii

Praktyczne szkolenia z zakresu echokardiografii w naszym Szpitalu

W Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jana Pawła II prowadzone są m.in. praktyczne szkolenia z zakresu echokardiografii o zasięgu ogólnopolskim.

We wrześniu 2023 w ramach szkolenia z echokardiografii przezprzełykowej gościliśmy wielu ekspertów z Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Słuchacze podczas kursu w sali konferencyjnej

W kursach wzięło udział łącznie ponad 120 lekarzy. Spotkały się one z dużym uznaniem słuchaczy. Oprócz wykładów i prezentacji szczególnym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia praktyczne z zastosowaniem symulatora badania TEE. Służy ono do nauki i doskonalenia treningu kardiologów oraz innych specjalistów wykonujących to badanie.

Kolejne szkolenia z wielu dziedzin echokardiografii planowane są na 2024 rok – informacje i zapisy wkrótce.

Prof. Gackowski podczas szkolenia

Kierownictwo naukowe: dr hab. A. Gackowski, prof. UJ.