tel. 12 614 35 15
Centralna Rejestracja Telefoniczna rejestruje pacjentów
w godzinach od 7.00 do 18.00
w dniach od poniedziałku do piątku
Początki funkcjonowania Poradni Hepatologicznej Dzieci datują się na rok 1980, kiedy utworzono Poradnię z inicjatywy Ordynatora Oddziału Zakaźnego Dzieci. W 1991 r. wyodrębniono Poradnię Hepatologiczną, Poradnię Chorób Infekcyjnych i Pasożytniczych, Poradnię Szczepień Ochronnych, Poradnię Neurologiczną i Poradnię Rehabilitacyjną jako Specjalistyczną Poradnię Konsultacyjną Chorób Dzieci, która już wówczas realizowała znaczącą ilość porad specjalistycznych makroregionie południowo-wschodniej Polski. Konsultacyjna Przychodnia Specjalistyczna Chorób Dzieci została w 2002 roku przekształcona w Wojewódzką Przychodnię Chorób Infekcyjnych Dzieci, z której wyodrębniono Poradnię Neurologiczną dla Dzieci i Leczenia Padaczki.
02.06. 2017 r. decyzją kapituły Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego został przyznany Certyfikat Hepatologa o numerze 67.
Z uwagi na brak kliniki chorób zakaźnych dzieci w Krakowie Poradnia pełni rolę ośrodka referencyjnego w zakresie chorób zakaźnych i hepatologii dziecięcej w lecznictwie ambulatoryjnym na terenie makroregionu Polski południowo -wschodniej. W Poradni są kompleksowo leczone i diagnozowane dzieci ze schorzeniami infekcyjnymi /zakaźnymi/, pasożytniczymi, odzwierzęcymi, wirusowymi /również i powracający z tropików/ przy pomocy najnowocześniejszych metod diagnostyki obrazowej oraz z zakresu biologii molekularnej. Na szczególne podkreślenie zasługuje wiodąca rola Poradni w zakresie hepatologii dziecięcej z uwagi na prowadzone leczenie przeciwwirusowe przewlekłych zapaleń wątroby typu B i C.
Wykonywane przez dr Tadeusza Wilkosza badanie usg jamy brzusznej i elastografia dynamiczna wątroby, najnowocześniejsze i obejmujące kompleksowo problematykę obrazowania chorób wątroby są objęte refundacją NFZ.
Pracujący w Poradni lekarze systematycznie podnoszą kwalifikacje zawodowe na Warsztatach Hepatologicznych i Zjazdach Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego corocznie.
W zakresie zasad i algorytmów diagnostyki i leczenia boreliozy systematycznie jest aktualizowana wiedza z tego zakresu zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.