tel. 12 614 35 15
Centralna Rejestracja Telefoniczna rejestruje pacjentów w godzinach od 7.00 do 18.00
w dniach od poniedziałku do piątku
Konsultacyjna Przychodnia Specjalistyczna Kardiologiczna i Kardiochirurgiczna w Szpitalu im. Jana Pawła II została utworzona w 1979 roku. W 1999 roku poradnia przeniesiona do zmodernizowanego nowoczesnego obiektu mieszczącego ponadto na poddaszu Ośrodek Dokumentacji Medycznej, Dział Systemów Informatycznych, bibliotekę medyczną oraz Dział Sprzedaży i Rozliczeń.
Zadaniem Przychodni jest konsultowanie pacjentów ze schorzeniami układu krążenia, kwalifikowanie do diagnostyki inwazyjnej, do operacji kardiochirurgicznych i do procedur ostatnio rozwiniętej kardiologii interwencyjnej. Zajmujemy się również leczeniem ambulatoryjnym pacjentów po operacjach serca i naczyń. Naczelnym zadaniem Przychodni jest profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych oraz promowanie zdrowego stylu życia. W 2004 roku Przychodnię zreorganizowano, wyodrębniając następujące Poradnie: kardiologiczną, kardiochirurgiczną, chorób naczyń, chirurgii naczyń, elektrokardiologii zajmującą się zaburzeniami rytmu serca, przewodnictwa oraz kontroli rozruszników serca i kardiowerterów, wad serca wrodzonych i nabytych, nadciśnienia tętniczego wraz z zaburzeniami lipidowymi, transplantacyjną kwalifikującą do przeszczepu serca oraz prowadzącą pacjentów po przeszczepie wraz z monitorowaniem poziomu leków.
W 2007 roku zarejestrowano nowe Poradnie: wrodzonych wad serca młodzieży i dorosłych, diagnostyki i leczenia nadciśnienia płucnego, leczenia niewydolności serca, zaburzeń krzepnięcia z badaniami genetycznymi i immunologicznymi z przynależnymi im procedurami diagnostycznymi. Przychodnia jest ściśle związana kadrowo oraz ze względu na sprzęt diagnostyczny z zakładami i klinicznymi Oddziałami kardiologicznymi, które stanowią wysokospecjalistyczne zaplecze diagnostyczne dla pacjentów. Przychodnia dysponuje 11 gabinetami lekarskimi, zabiegowym. EKG, obszerną poczekalnią z recepcją i komputerowym systemem obsługi administracyjnej. W Przychodni pracują lekarze-asystenci dochodzący z Oddziałów Szpitala. W Przychodni pracują lekarze asystenci z Oddziałów Szpitala. W Przychodni w trybie zmianowym, w godz. 7.00-19.00 pracuje 10 rejestratorek medycznych i 3 pielęgniarki dyplomowane. Rocznie udzielanych jest 45.000 porad, zleca się 20.000 badań diagnostycznych w tym: echo serca przezklatkowe TTE i przezprzełykowe TEE, stres echo, Holter EKG i Holter RR, próby wysiłkowe serca z komputerową analizą zaburzeń, test spiroergometryczny, Tilit test, badania MSCT tętnic wieńcowych, rezonans magnetyczny serca, badania scyntygraficzne serca, kontrolę rozruszników i kardiowerterów, ok. 100.000 badań biochemicznych. Telefoniczna rejestracja odbywa się „na godziny”, dzięki wprowadzeniu komputerowego kalendarium wizyt lekarskich.