mgr inż. Magdalena Kopytek wypowiadająca się do mikrofonu podczas prezentowania referatu

Mgr inż. Magdalena Kopytek zaprezentowała najnowsze wyniki badań podczas 90. międzynarodowej konferencji EAS (European Atherosclerosis Society) w Mediolanie

Mgr inż. Magdalena Kopytek, która na co dzień związana jest z Pracownią Krakowskiego Centrum Badań i Technologii Medycznych w naszym Szpitalu, zaprezentowała najnowsze wyniki badań podczas 90. międzynarodowej konferencji EAS (European Atherosclerosis Society) w Mediolanie. Wydarzenie odbywało się w dniach 22-25 maja.

mgr inż. Magdalena Kopytek podczas prezentowania referatu

Praca pt. ,, Rivaroxaban attenuates valvular calcification in patients with severe aortic stenosis’’ została zaprezentowana podczas sesji ustnej tzw. ,,science at a glance’’ i przedstawiała zagadnienia związane z wpływem rywaroksabanu na kalcyfikację zastawek u pacjentów ze stenozą aortalną.

Zaprezentowane dane powstały w ramach realizacji grantu Narodowego Centrum nauki – OPUS ,,Doustne antykoagulanty niebędące antagonistami witaminy K (NOACs) jako modulatory mechanizmów prowadzących do fibrokalcyfikacji zastawek u chorych ze stenozą aortalną’’. Kierownikiem projektu realizowanego w naszym szpitalu jest dr hab. n. med. Joanna Natorska.