Bramka przpeorwadzająca pomiary temperatury w punkcie szczepień COVID-19 w Pawilonie A-V

Małopolska Tarcza Antykryzysowa – pomoc dla Szpitala

Sytuacja epidemiologiczna związana ze wzrastającą liczbą chorych na COVID-19 staje się coraz bardziej niepokojącą.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa wydatnie wspomogła Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie. Placówka pozyskała specjalistyczną aparaturę o wartości 10 milionów złotych. Udało się zakupić sprzęty do ratowania zdrowia i życia pacjentów – aparat do pomiaru życiowych parametrów krytycznych wraz z wyposażeniem, trzy respiratory, aparaty USG z wielofunkcyjna głowicą (umożliwiającą diagnostykę klatki piersiowej), trzynaście kardiomonitorów anestezjologiczny z centralą do monitorowania, a także dwa echokardiografy. Tarcza pozwoliła także na zakup – dwunastu łózek wraz z wyposażeniem na oddział OIOM oraz urządzenie do końcowej dekontaminacji pomieszczeń.

Nieoceniona pomoc w ramach Małopolskiej Tarczy Kryzysowej przysłużyła się do bardzo ważnego zakupu – ambulansu wyposażonego w sprzęt medyczny, łączności i informatyczny. Zasilił on szeregi ambulansów Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

W drugim etapie Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny 2, pozwoliła nam pozyskać jedenaście aparatów do wysokoprzepływowej terapii tlenem, a także dziewięć sztuk bramek dezynfekujących. Lekarze będą mieli także do dyspozycji nowoczesny tomograf komputerowy.

prof. Grzegorz Gajos

Prof. dr hab. n.med. Grzegorz Gajos był gościem rozgłośni RDN, gdzie przedstawił sytuację panującą w placówkach szpitalnych z perspektywy pracownika Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie, a także opowiedział o pozyskanych sprzętach z Małopolskiej Tarczy Kryzysowej.

Zapraszamy do wysłuchania audycji na stronach rozgłośni RDN

loga kolorowe Funduszy Europejskich oraz flaga Polski