Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II i Politechnika Opolska łączą siły dla pacjentów!
Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II oraz Politechnika Opolska zawarły umowę o współpracy naukowo-badawczej. Dokument podpisali lek. med. Grzegorz Fitas, Dyrektor Szpitala, oraz dr hab. inż. Grzegorz Robak, Prorektor ds. Ogólnych Politechniki Opolskiej.
Porozumienie zakłada wspieranie działalności badawczej obu instytucji poprzez rozwój współpracy w dziedzinach nauki i technologii. Wspólne działania będą realizowane m.in. przez Katedrę Fizjoterapii Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej oraz zespół naszego szpitala.
Jednym z obszarów współpracy będzie wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) i wirtualnej rzeczywistości (VR) w rehabilitacji pacjentów z chorobami układu oddechowego na Oddziale Chorób Śródmiąższowych Płuc i Transplantologii pod kierownictwem dr n. med. Mirosława Nęckiego.
To kolejny krok w kierunku nowoczesnej medycyny, łączącej naukę, technologię i praktykę kliniczną dla dobra pacjentów.
E-Rejestracja


