kolorowa grafika z logo szpitala oraz słowem komunikat

Komunikat

Informacja Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jana Pawła II:
Stanowisko w sprawie pojawiającej się nieprawdziwej informacji w mediach społecznościowych.
Szanowni Państwo,
W mediach społecznościowych pojawiła się nieprawdziwa informacja, że w dniu 18.08.2023 r. dzieci hospitalizowane w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jana Pawła II otrzymały na śniadanie posiłek składający się z 3 kromek chleba, dżemu, ogórka kiszonego. Informacja sugeruje, jakoby wszystkie dzieci otrzymały w/w zestaw.
Taki zestaw indywidualny został dostarczony –  na prośbę pacjentki (nastolatki prawie pełnoletniej) .
Od firmy Catermed zapewniającej wyżywienie w naszym szpitalu otrzymaliśmy informację, że z powodu preferencji dietetycznych nastolatki zostało ustalone indywidualne menu, które było – przed podaniem posiłku – konsultowane z matką pacjentki i przez nią zaakceptowane. Pozostali pacjenci pediatryczni otrzymali wyżywienie zgodnie z zaplanowanym jadłospisem – wyjaśniła nam p. Justyna Markiewicz, kierownik regionalny firmy Catermed.
W rzeczywistości na śniadanie dla chorych w tym dniu w szpitalu dostępnych było kilkanaście rodzajów posiłków, w tym 3 specjalnie przeznaczone dla dzieci, w zależności od ich wieku. Żaden z posiłków zaplanowanych w jadłospisie zatwierdzonym przez dietetyka Szpitala im. św. Jana Pawła II w Krakowie  nie miał powyższego składu.
Ponieważ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jana Pawła II dobro pacjentów jest naszym priorytetem będziemy się starać, aby w przyszłości posiłki dla chorych ze specjalnymi wymaganiami były jak najbardziej zróżnicowane.