Dr hab. n. med. Bartłomiej Guzik na tle krakowskiego rynku

Dr hab. n. med. Bartłomiej Guzik otrzymał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Dr hab. n. med. Bartłomiej Guzik, który w naszym Szpitalu pracuje na Oddziale Klinicznym Kardiologii Interwencyjnej z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego – otrzymał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Medal został przyznany przez Prezydenta Andrzeja Dudę, a wręczenia dokonał Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita podczas uroczystości z okazji przypadającego w piątek Światowego Dnia Chorego.

Odznaczenie jest dowodem wdzięczności oraz wyrazem szacunku dla osób, które położyły szczególne zasługi w służbie Państwu i społeczeństwu.

Dr hab. n. med. Bartłomiej Guzik

Dr hab. n. med.  Bartłomiej Guzik jest zaangażowany w misję „Doctors Africa” realizowaną przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła oraz Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum, Fundację Centrum Dobroczynności Lekarskiej i Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Tworzą ją studenci medycyny oraz wykładowcy. Wyjeżdżają do Tanzanii i Ugandy. Skupiają się na dostarczaniu sprzętu medycznego, szkoleniu lokalnych lekarzy, ratowników i pielęgniarek.

Według przedstawionych informacji, podczas misji medycznej zrealizowanej w 2021 grupie dziewięciu lekarzy i studentów udało się wykonać łącznie ponad 1,5 tys. konsultacji specjalistycznych i drobnych zabiegów czy badań USG, a także kilkadziesiąt dużych operacji ginekologicznych.

Serdecznie gratulujemy!