Dr Mirosław Nęćki w granatowej bluzce na tle szarej ściany

Czy przeszczep płuc to skomplikowana procedura i jakie osoby mogą zostać zakwalifikowane do transplantacji? Rozmowa z dr n. med. Mirosławem Nęckim w Radiu Kraków

W Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jana Pawła II od 2023 roku wykonywane są transplantacje płuc.

Od jak dawna w Polsce wykonywane są przeszczepy płuc i ile jest takich ośrodków? Jak wyglądały przygotowania w naszym Szpitalu do przeprowadzania takich operacji? Czy przeszczep płuc to skomplikowana procedura i jakie osoby mogą zostać zakwalifikowane do transplantacji? Ile trwa cały proces przeszczepienia i czy pacjentom udaje się wrócić do pełnej sprawności?

Dr n. med. Mirosław Nęcki, Kierownik Oddziału Chorób Śródmiąższowych Płuc i Transplantologii. Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób płuc, specjalista transplantologii klinicznej.

Na wszystkie pytania odpowiada specjalista chorób wewnętrznych, chorób płuc i transplantologii klinicznej – dr n. med. Mirosław Nęcki, który w naszym Szpitalu jest Kierownikiem Oddziału Chorób Śródmiąższowych Płuc i Transplantologii.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z cyklu ABC zdrowia w Radio Kraków.

Rozmowa dostępna jest pod adresami:

https://podcasty.radiokrakow.pl/abc-szczepien-294668 „Przeszczep płuc – jeden z najtrudniejszych zabiegów”, a także https://open.spotify.com/episode/1V8pOv33kDcqD8ChVl96Ze .