Wyszukaj aktualności

Dr hab. n. med. Karol Wierzbicki podczas wywiadu

Dwudziesta edycja „Biegu po Nowe Życie” i wyróżnienie w kategorii „Rok w polskiej transplantacji” dla naszego Szpitala

W Wiśle (woj. śląskie) pod hasłem „Transplantologia potrzebuje nas wszystkich” odbyła się dwudziesta edycja „Biegu po Nowe Życie”. Reprezentantem naszego Szpitala był dr hab. n. med. Karol Wierzbicki (Kierownik Odcinka Transplantologii i Mechanicznego Wspomagania Krążenia), a w sztafetowym marszu nordic walking wzięło udział dwóch naszych pacjentów po transplantacji serca - p. Andrzej Iglar oraz p. Robert Mielczarek, który jest jednym z niewielu pacjentów w Polsce po retranplantacji serca.  Wielkie brawa!
Czepek i stetoskop pielęgniarski

12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

W naszym Szpitalu zatrudnionych jest 795 pielęgniarek oraz 31 pielęgniarzy. Składamy wszystkim Paniom i Panom wykonującym zawód pielęgniarki/pielęgniarza najserdeczniejsze życzenia wraz z podziękowaniami za nieustające zaangażowanie i trud wkładany w codzienną pracę na rzecz potrzebujących Pacjentów.
Logo projektu pomyśl o mózgu. Grafika żarówki z mózgiem

10 maja Europejski Dzień Profilaktyki Udarowej

Udar jest najpoważniejszą chorobą naczyniową mózgu oraz trzecią najczęstszą przyczyną śmierci i głównym powodem niesprawności u osób powyżej 40. roku życia. W naszym Szpitalu od 2017 roku realizowany jest program edukacyjny „Pomyśl o mózgu – projekt profilaktyki chorób naczyń mózgowych”.
Wojewoda wręczający odznaczenia państwowe pracownikom szpitala

Odznaczenia państwowe dla pracowników naszego Szpitala

Wśród odznaczonych znalazły się osoby zasłużone w walce z epidemią COVID-19.
Sześciosobowy zespół wykonujący zabieg embolektomii w strojach medycznych

Pionierskie zabiegi embolektomii tętnic płucnych w naszym Szpitalu!

W naszym Szpitalu odbyły się pionierskie zabiegi embolektomii tętnic płucnych przy zastosowaniu nowatorskiego systemu umożliwiającego - po raz pierwszy - przezskórne usuwanie skrzeplin o dużej średnicy. Zabieg jest minimalnie inwazyjny – wykonywany jest z przezskórnego dostępu przez żyłę udową, a Pacjent bezpośrednio po zabiegu może powracać do aktywności ruchowej.
Grafika ważny komunikat

02.05.2022 r. (poniedziałek) lista nieczynnych jednostek Szpitala

Informujemy, że w dniu 02.05.2022 r. (poniedziałek) wymienione poniżej jednostki będą nieczynne: Wojewódzka Przychodnia Specjalistyczna Chorób Infekcyjnych Dzieci i Hepatologii Dziecięcej, Poradnia Neurologiczna dla Dzieci i Leczenia Padaczki, Wojewódzka Poradnia Szczepień Ochronnych, Centrum Szczepień, Poradnia Hepatologiczna, Punkt wymazów komercyjnych (badania można wykonać w sobotę 30 kwietnia w godzinach od 9:00 do 15:00).
Zespół lekarzy podczas operacji

Interdyscyplinarna operacja z udziałem zespołu torakochirurgów z naszego Szpitala

W poniedziałek zespół torakochirurgów z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Jarosława Kużdżała (Kierownik Oddziału Klinicznego Chirurgii Klatki Piersiowej i Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Rehabilitacji Pulmonologicznej) wziął udział w interdyscyplinarnej oraz innowacyjnej operacji.
dr Anna Rzucidło-Hymczak w białym fartuchu

Rozmowa z dr n. med. Anną Rzucidło-Hymczak – „Borelioza to najczęstsza choroba przenoszona przez kleszcze, ale pamiętajmy, że pajęczaki te potrafią przenosić wiele innych chorób”

Kierownik Oddziału Chorób Infekcyjnych Dzieci i Hepatologii Dziecięcej, apeluje o ostrożność i uważne sprawdzanie własnego ciała po wizycie w parku, lesie czy na łące. Przypomina również o powszechnie znanych sposobach radzenia sobie z kleszczami.
Grafika z pisankami z okazji świąt wielkanocnych na błękitnym tle

Życzenia Wielkanocne

Życzymy Państwu, aby nadchodzące Święta Wielkanocne przyniosły wszystkim pokój, radość, miłość i wzajemną życzliwość. Aby ten szczególny czas stał się dla Państwa oraz Najbliższych czasem odpoczynku, a także wzmacniania ducha!