Zdjęcie portretowe prof. Piotr Podolec

Prof. dr hab. n. med. Piotr Podolec

Kierownik

Zatrudniony w Szpitalu od 1981 roku. W latach 1999-2009 był Zastępcą Ordynatora Oddziału Klinicznego Chorób Serca i Naczyń, od listopada 2009 roku Kierownik Oddziału Klinicznego Chorób Serca i Naczyń z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego.
Wykształcenie, stopnie i tytuły naukowe: lekarz medycyny (1979), doktor nauk medycznych (1986), doktor habilitowany nauk medycznych (2000), profesor medycyny – prof. dr hab. n. med. (2007). Specjalizacje: choroby wewnętrzne I° (1982), choroby wewnętrzne II° (1988), kardiologia (1993). Pozostałe pełnione funkcje: Dyrektor Instytutu Kardiologii UJ CM (od października 2014, od października 2008 do września 2014 – Zastępca Dyrektora Instytutu Kardiologii UJ CM), Kierownik Kliniki Chorób Serca i Naczyń Instytutu Kardiologii UJ CM (od października 2009), Konsultant Wojewódzki w dziedzinie kardiologii (od marca 2007), Pełnomocnik Dyrektora Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II ds. Chorób Rzadkich, Redaktor Naczelny Journal of Rare and Cardiovascular Diseases (JRCD).
Główne zainteresowania naukowe: profilaktyka i leczenie chorób układu krążenia, choroba niedokrwienna serca, nowoczesne metody obrazowania serca i naczyń (głównie echokardiografia), choroby rzadkie układu krążenia, wady wrodzone, młodociany i dorosły z wrodzoną wadą serca, nadciśnienie płucne, zapalenie mięśnia serca, kardiomiopatie, diagnostyka i leczenie wad zastawkowych serca, homografty.