Sekretariat
tel: 12 614 27 09
fax: 12 614 27 08
W Oddziale pracuje 10 lekarzy, specjalistów anestezjologii i intensywnej terapii, 2 fizjoterapeutów oraz zespół pielęgniarski obejmujący 42 wysoko wykwalifikowanych pielęgniarek i pielęgniarzy.
III Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej zgodnie z wpisem do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą posiada 11 stanowisk leczniczych wyposażonych w sprzęt specjalistyczny spełniający wymagania Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Ministerstwa Zdrowia. Oddział umożliwia bezpieczne przeprowadzenie przez okres okołooperacyjny chorych po operacjach wykonywanych w budynku Zintegrowanego Centrum Medycyny Ratunkowej. III Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej umożliwia również leczenie pacjentów w stanie zagrożenia życia, a w szczególności:
• z niewydolnością oddechową,
• wstrząsem,
• urazami,
• z niewydolnością nerek,
• zaburzeniami metabolicznymi i wodno-elektrolitowymi,
• chorych pooperacyjnych,
• wymagających całkowitego żywienia parenteralnego.
Od czerwca 2015 roku III Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej posiada Ogólnopolski Certyfikat Polskiego Towarzystwa Badania Bólu „Szpital bez bólu”, w ramach którego prowadzony jest intensywny nadzór, monitorowanie i leczenie bólu, zarówno pooperacyjnego jak i przewlekłego.
W Oddziale na 11 stanowiskach leczniczych możliwe jest monitorowanie chorych, prowadzenie sztucznej wentylacji płuc, farmakoterapii, żywienia parenteralnego, dializy otrzewnowej. Oddział dysponuje zaawansowaną aparaturę monitorującą układ krążenia (cewniki Swan-Ganza, FloTrac) oraz jest wyposażony w aparat ultrasonograficzny.
Jednostka ma 24 godzinny dostęp do wysokospecjalistycznego laboratorium klinicznego, nowoczesnej aparatury diagnostycznej w tym tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Całodobowo współpracuje z Oddziałami Chirurgii, Hemodynamiki, Neurologii, Kardiochirurgii. Zespół rocznie wykonuje około 2500 znieczuleń.
W oddziale prowadzona jest intensywna rehabilitacja przez zespół wyspecjalizowanych rehabilitantów, przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu min. HNFO (wysokoprzepływowej tlenoterapii), BiPAP – urządzenie do nieinwazyjnego wspomagania oddechu, „cough assist” – urządzenie do wymuszania kaszlu.
Oddział spełnia kryteria wymagane przez Polskie Towarzystwo Leczenia Bólu i posiada certyfikat „Szpital bez bólu”