Staże, praktyki studenckie, wolontariat
1) uzgodnienia kwestii merytorycznych związanych z odbywaniem stażu z ordynatorem Oddziału/Kierownikiem jednostki przyjmującej, w której staż będzie realizowany oraz potwierdzenia terminu w sekretariacie Oddziału/jednostki organizacyjnej – na 30 dni przed planowanym rozpoczęciem stażu,
2) dostarczenia pocztą lub osobiście na Dziennik Podawczy Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II (Pawilon A-V, I piętro), – na 21 dni przed rozpoczęciem stażu – podania do Dyrektora Szpitala zaakceptowanego uprzednio pisemnie przez właściwego ordynatora/kierownika oraz wypełnionego i podpisanego przez Szpital Kierujący porozumienia (2 egzemplarze).
W przypadku, kiedy Krakowski Szpital Specjalistyczny i szpital kierujący mają podpisane porozumienie kierunkowe, wystarczy skierowanie/podanie (w zależności od zapisów umowy kierunkowej).
Podanie należy dostarczyć: – osobiście na Dziennik Podawczy, budynek A-V (I piętro) , ul. Prądnicka 80, 31- 202 Kraków, z adnotacją na kopercie: Dział Edukacji, staż w godzinach od 8.00-15.00, – pocztą adresując kopertę: Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Dziennik Podawczy, budynek A V, ul. Prądnicka 80, 31- 202 Kraków z dopiskiem: Dział Edukacji, staż. Dział Edukacji przedkłada do Dyrektora Szpitala podanie oraz porozumienie (jeśli jest wymagane) do akceptacji. Dział Edukacji potwierdza stażyście akceptację Dyrektora Szpitala (wysyłając e-mail – jeśli został podany).
Każdy staż rozpoczyna się w poniedziałek po odbyciu przez osobę ubiegającą się o staż szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony danych osobowych.
Wzory podań do pobrania:
Porozumienia do pobrania:
Dodatkowe informacje można uzyskać:
pod nr tel: 12 614 24 63, 12 614 22 64
Listy kierowanych studentów przysyłane są do Działu Edukacji z dziekanatów. Studenci nie starają się o zgodę indywidualną – podania ze zgodą kierowników danej komórki organizacyjnej nie są w takich przypadkach wymagane.
W przypadku wątpliwości, czy dana uczelnia ma podpisana umowę ze szpitalem, prosimy o zapytanie mailem: .
W pozostałych przypadkach, jeśli są dostępne jeszcze miejsca, kandydat może zgłosić zainteresowanie odbyciem praktyki w naszym Szpitalu. Zgłasza się do Działu Edukacji, pawilon A-IV, I piętro, w godz. od 7:30 do 15:00 (tel. 12 614 22 64, 12 614 24 63) w celu uzgodnienia dalszego toku postępowania.
Uwaga: zgoda kierownika danej jednostki jest pierwszym etapem postępowania, a jej uzyskanie nie oznacza automatycznie przyjęcia na praktykę. Konieczne jest podpisanie Umowy z Uczelnią.
Zalecany termin składania podań: 30 dni przed planowanym rozpoczęciem praktyki.
Dodatkowe informacje można uzyskać:
nr tel: 12 614 24 63 , 12 614 22 64, e-mail:
Wzór podania (o praktykę studencką) do pobrania:
Praktyki mogą być realizowane tylko po wcześniejszym podpisaniu porozumienia między Szpitalem a Uczelnią.
Wolontariat lub staż z Urzędu Pracy
Osoby zainteresowane wolontariatem lub stażem dla bezrobotnych finansowanym z Urzędu Pracy, chcące zdobyć doświadczenie i nowe umiejętności, proszone są o złożenie do Działu Edukacji na 30 dni przed planowanym terminem wykonywania świadczeń podania o przyjęcie na wolontariat/staż z Urzędu Pracy zaakceptowanego uprzednio przez kierownika komórki organizacyjnej przyjmującej wolontariusza/stażystę. Do podania należy dołączyć uzgodniony i zaakceptowany przez kierownika komórki przyjmującej zakres czynności wolontariusza/stażysty.
Wzór podania do pobrania:
Rozpoczęcie wykonywania świadczeń w ramach wolontariatu następuje po podpisaniu umowy z wolontariuszem, w ramach stażu – po podpisaniu umowy z właściwym Urzędem Pracy.
Dodatkowe informacje można uzyskać:
pod nr tel: 12 614 24 63, 12 614 22 64