Szczepienia - medycyna podróży

Aktualności

13.08.2020

14 sierpnia nieczyna Centralna Rejestracja Telefoniczna i Poradnie

14 sierpnia z uwagi na dzień wolny Centralna Rejestracja Telefoniczna jest nieczynna. Poradnie także nie przyjmują pacjentów. Zapraszamy od poniedziałku 17 sierpnia.

07.08.2020

Kolejny udany przeszczep

34-letni mężczyzna uratowany dzięki zastosowaniu ECMO - o którym informowaliśmy niedawno - jest już po przeszczepie serca, nowy organ podjął pracę. Pacjent został odłączony od urządzenia, rozintubowany i rozmawia z personelem medycznym.

05.08.2020

Młodzi ludzie uratowani...

Prof. Bogusław Kapelak – ordynator Oddziału Klinicznego Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii apeluje do pacjentów, aby nie zwlekali ze zgłaszaniem się do lekarzy. To niezwykle ważne zwłaszcza w czasach pandemii i zwłaszcza wtedy, gdy dolegliwości dotyczą młodych ludzi.

05.08.2020

Profilaktyka w zakładach pracy

W ramach projektu "Badaj piersi - dbaj o zdrowie" zapraszamy pracodawców do przesyłania zgłoszeń do udziału w bezpośrednim spotkaniu w Państwa zakładzie pracy z przedstawicielami naszego szpitala.

31.07.2020

Izolatorium w hotelu WM Hotel System

Decyzją Wojewody Małopolskiego nasz szpital prowadzi opiekę medyczną w izolatorium w budynku hotelu WM Hotel System w Krakowie, przy al. 29 listopada 189.

23.07.2020

Kolejna udana transplantacja serca

Nad ranem 21 lipca zakończyła się kolejna, już druga w tym miesiącu, operacja przeszczepu serca w naszym szpitalu. Nowy organ dostała 21-letnia kobieta, młoda mama, która od maja była na liście pilnych zabiegów i czekała w naszym szpitalu na transplantację. Choruje od niedawna, dwa lata temu zdiagnozowano u niej objawową kardiomiopatię ze skrajną niewydolnością serca. Niestety choroba postępowała bardzo szybko.