Szczepienia - medycyna podróży

Aktualności

08.07.2020

Udana operacja przeszczepu serca nie byłaby możliwa bez pomocy… policji

3 lipca 2020 roku, w piątek o godz. 4.00 nad ranem zakończyła się udana operacja przeszczepu serca u pacjenta, który na nowy narząd czekał w naszym szpitalu od 4. miesięcy. Zabieg przeprowadził zespół kardiochirurgów pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Bogusława Kapelaka i dr hab. n. med. Karola Wierzbickiego. Opiekę anestezjologiczną sprawował lek. Hubert Hymczak. To jest już 583 operacja przeszczepu serca w naszym szpitalu.

08.07.2020

Informacja o testach w kierunku COVID-19

Uprzejmie informujemy, że Pracownia Mikrobiologii w naszym szpitalu nie wykonuje komercyjnych badań w kierunku COVID-19 dla osób indywidualnych. Badania są wykonywane tylko na zlecenia jednostek medycznych.

06.07.2020

Izolatorium w Hotelu Royal w Krakowie

Decyzją Wojewody Małopolskiego nasz szpital od 6 lipca 2020 roku do odwołania prowadzi opiekę medyczną w izolatorium w budynku Hotelu ROYAL KRAKÓW, ul. Św. Gertrudy 26. Jest ono przeznaczone dla osób z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 . Jednocześnie informujemy, że przyjęcia Pacjentów odbywają się w godzinach 10.00-14.00 jedynie na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza.

03.07.2020

Szkolenie dla kadry POZ i medycyny pracy - weź udział

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, realizujący projekt pn. „Badaj piersi – dbaj o zdrowie!” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 zaprasza na bezpłatne szkolenia dla kadry POZ i medycyny pracy.

22.06.2020

Pakiet Medyczny Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

Wicemarszałek Łukasz Smółka przekazał na ręce dyrektorów placówek medycznych symboliczne czeki w ramach Pakietu Medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Nasz Szpital uzyskał wsparcie w wysokości 4 267 248, 31 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup karetki, respiratorów, urządzenia do końcowej dekontaminacji, aparat do pomiarów parametrów krytycznych, łóżek OIOM, echokardiografów, kardiomonitorów anestezjologicznych i aparatów USG.

18.06.2020

Gmina Wielka Wieś dla szpitala

Fundusze zebrane w czasie publicznej zbiórki wójt Gminy Wielka Wieś, Krzysztof Wołos uroczyście przekazał  na ręce dyrektora szpitala Grzegorza Fitasa.  Zebrane środki, 62 tysiące złotych, zostaną przeznaczone na zakup respiratora, który będzie służył na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, którego kierownikiem jest prof. dr hab. n. med. Rafał Drwiłła. - Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy włączyli się w akcje zbierania funduszy.  Dziękuję serdecznie