Szczepienia - medycyna podróży

Aktualności

19.09.2020

Czasowe zamknięcie Oddziału Kardiochirurgii

Dyrekcja Szpitala zdecydowała o czasowym zamknięciu Oddziału Kardiochirurgii w związku z zakażeniami wirusem Covid-19. Natychmiast po wykryciu zostały zastosowane środki zaradcze i wdrożone zostały odpowiednie procedury sanitarno-epidemiologiczne.

08.09.2020

Życzenia z okazji Światowego Dnia Fizjoterapeuty

8 września 2020 r. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Fizjoterapeuty

24.08.2020

Innowacyjny zabieg z wykorzystaniem techniki video-3D

Zespół Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii w składzie: dr Artur Bartoszcze, dr Radosław Litwinowicz, Bożena Chmielnicka, Ewa Pociecha (zespół kardiochirurgiczny), oraz dr Bernadeta Sroka i Joanna Walat (zespół anestezjologiczny) wykonał 20 sierpnia 2020 roku innowacyjny zabieg ablacji migotania przedsionków z wykorzystaniem nowoczesnej techniki video 3D.

24.08.2020

Informacja o testach w kierunku COVID-19

Uprzejmie informujemy, że Pracownia Mikrobiologii w naszym szpitalu nie wykonuje komercyjnych badań w kierunku COVID-19 dla osób indywidualnych. Badania są wykonywane tylko na zlecenia jednostek medycznych.

07.08.2020

Kolejny udany przeszczep

34-letni mężczyzna uratowany dzięki zastosowaniu ECMO - o którym informowaliśmy niedawno - jest już po przeszczepie serca, nowy organ podjął pracę. Pacjent został odłączony od urządzenia, rozintubowany i rozmawia z personelem medycznym.

05.08.2020

Młodzi ludzie uratowani...

Prof. Bogusław Kapelak – ordynator Oddziału Klinicznego Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii apeluje do pacjentów, aby nie zwlekali ze zgłaszaniem się do lekarzy. To niezwykle ważne zwłaszcza w czasach pandemii i zwłaszcza wtedy, gdy dolegliwości dotyczą młodych ludzi.