Tlen dla Krakowa

 

TLEN DLA KRAKOWA - zagłosuj na projekt Szpitala JPII w ramach Budżetu Obywatelskiego!

 

 

Od 25 września trwa głosowanie w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do wydania jest aż 8 milionów złotych, a tylko od Państwa zależy, na co zostaną przeznaczone te pieniądze. Dyrekcja Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II oraz Wojewódzki Ośrodek Domowego Leczenia Tlenem serdecznie zachęcają zatem do głosowania na projekt zgłoszony przez naszego specjalistę, dr Krzysztofa Nycza.

 

W ramach zadania „TLEN DLA KRAKOWA” chcielibyśmy zakupić 100 stacjonarnych koncentratorów tlenowych dla naszych Pacjentów do domowej tlenoterapii. Powód jest prosty - w Polsce coraz więcej osób choruje na przewlekłą niewydolność oddechową, tymczasem dramatycznie brakuje specjalistycznego sprzętu.

 

Główną przyczyną tych dolegliwości jest przewlekła obturacyjna choroba płuc, znana pod skrótem „POChP”. Na zaostrzenie choroby wpływa palenie tytoniu, ale również - typowy dla Krakowa - smog. Płuca systematycznie tracą swoje funkcje, w konsekwencji pojawia się niewydolność oddechowa, którą należy leczyć tlenoterapią. Dzięki projektowi dr Nycza i zakupowi stacjonarnych koncentratorów tlenowych, umożliwimy naszym Pacjentom domowe leczenie tlenem, a co za tym idzie – chorzy zyskają szanse na wydłużenie życia i poprawę jego jakości.

 

 

Pełna nazwa projektu to „TLEN DLA KRAKOWA. WALKA Z NIEDOTLENIENIEM. RATUJMY ŻYCIE NASZYCH BLISKICH Z CHOROBAMI PŁUC”, w liście zgłoszeń figuruje pod kodem KRK18.

 

Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 13 października 2017 r. Głosować można:

  • przez Internet, pod adresem: bit.ly/2whvKWt
    (wystarczy kliknąć zielony przycisk "Przejdź do głosowania" i wypełnić formularz)
  • przez wrzucenie karty do urny (urny są dostępne w 15 lokalizacjach w całej Małopolsce, szczegóły na ww. stronie)
  • za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków;  koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

 

Takiego leczenia kiedyś może potrzebować ktoś z Państwa, lub też Państwa bliskich. Dlatego prosimy o głosowanie na zadanie „Tlen dla Krakowa" (kod KRK18) oraz przekazanie tej informacji członkom Państwa Rodzin, Przyjaciołom i Znajomym.

 

Gorąco liczymy na wsparcie - dzięki Państwa głosom ktoś będzie mógł wziąć głęboki oddech!

Szpital