Szczepienia - medycyna podróży

Aktualności

25.11.2020

Pacjent w badaniach klinicznych

Agencja Badań Medycznych we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz wieloma partnerami uruchomiła specjalną stronę internetową, która wskazuje jak ważna jest rola pacjentów, którzy zgodzili się na udział w badaniach oraz jakie mają oni prawa i obowiązki.

18.11.2020

Liczba zajętych łóżek przeznaczonych dla pacjentów chorych na covid-19 oraz zakup aparatów do donosowej tlenoterapii wysokoprzepływowej

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II dysponuje obecnie 49 łóżkami przeznaczonymi dla pacjentów chorych na COVID-19, z których w dniu 17.11.2020 zajętych było 31.

22.10.2020

5 lat programu wszczepiania Mechanicznego Wspomagania Krążenia VAD

„Dyrekcja Szpitala jest dumna z pięciu lat z sukcesem wykonywanej specjalistycznej procedury kardiochirurgicznej, jaką jest wszczepianie pacjentom najnowocześniejszych pomp serca" - mówi dr hab. n. med. Dorota Sobczyk – Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa i podkreśla, że coraz częściej pompy serca są stosowane na świecie jako rozwiązanie docelowe, a nie pomostowe, w USA to nawet 70 proc. wszystkich implantacji.

08.10.2020

Obowiązek noszenia maseczki chirurgicznej

Zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia oraz obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19, pacjenci w kontakcie z personelem szpitala (rejestracja,badania, wizyty) są zobowiązani do założenia maseczki chirurgicznej.

23.09.2020

Dr hab. n. med. Dorota Sobczyk o sytuacji na Oddziale Kardiochirurgii

Dr hab. n. med. Dorota Sobczyk w wywiadzie dla Radia Zet mówiła dziś o sytuacji w naszym Szpitalu, uspokajając pacjentów i zapraszając po poradę medyczną wszystkich potrzebujących.

24.08.2020

Innowacyjny zabieg z wykorzystaniem techniki video-3D

Zespół Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii w składzie: dr Artur Bartoszcze, dr Radosław Litwinowicz, Bożena Chmielnicka, Ewa Pociecha (zespół kardiochirurgiczny), oraz dr Bernadeta Sroka i Joanna Walat (zespół anestezjologiczny) wykonał 20 sierpnia 2020 roku innowacyjny zabieg ablacji migotania przedsionków z wykorzystaniem nowoczesnej techniki video 3D.