PRACOWNIA MIKROBIOLOGII

Kontakt:

tal: 12 614 24 85, 12 614 24 08
e-mail: mikrobiologia(at)szpitaljp2.krakow.pl

Godziny pracy:

pon. - pt: całodobowo

sb - nd:  dyżury całodobowe

 

Uprzejmie informujemy, że Pracownia Mikrobiologii w naszym szpitalu nie wykonuje komercyjnych badań w kierunku COVID-19 dla osób indywidualnych. Badania są wykonywane tylko na zlecenia jednostek medycznych.

 

Kierownik:

mgr Aldona Olechowska-Jarząb - specjalista mikrobiologii medycznej


Możliwości diagnostyczne:

Podstawowym zadaniem Pracowni Mikrobiologii jest wykonywanie badań diagnostycznych, profilaktycznych i sanitarno-epidemiologicznych. Badania wykonywane są dla pacjentów hospitalizowanych na oddziałach tutejszego Szpitala oraz dla pozostających pod opieką poradni specjalistycznych.
Laboratorium jest wyposażone w nowoczesną aparaturę diagnostyczną:
automatyczne analizatory do identyfikacji i oceny lekowrażliwości drobnoustrojów, aparat do inkubacji i oceny wzrostu mikroorganizmów we krwi, oraz sprzęt przeznaczony do diagnostyki metodą PCR i ELISA.

LISTA WYKONYWANYCH BADAŃ WRAZ Z METODYKĄ (.PDF)


W naszej Pracowni istnieje możliwość:

 

Informujemy, że istnieje możliwość zlecania badań prywatnych wraz z opcją pobrania materiału w OŚRODKU DIAGNOSTYKI (Pawilon M IV) na terenie Szpitala od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00
tel. 012 614 25 66

 

Uwaga! Chcąc uzyskać telefoniczną informację na temat wyników badań należy podać nr MIP wydawany w kasie po dokonaniu płatności


Certyfikaty jakości:

  • ISO 9001:2008 System Zarządzania Jakością
  • Pracownia uczestniczy w programach międzylaboratoryjnej kontroli jakości badań organizowanej przez referencyjne ośrodki krajowe i zagraniczne.
  • Polmicro Ogólnopolski Sprawdzian Wiarygodności Badań w Mikrobiologii przyznawany przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Mikrobiologicznej.
  • Konkursy międzynarodowe EARSS, UK NEQAS

Dla Pacjenta