Home page Hospital Aktualności Rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej

05.02.2020

Rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej

200 lat temu urodziła się wybitna reformatorka współczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale. W związku z tym Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej.

W Ministerstwie Zdrowia uroczyście zainaugurowano Międzynarodową Kampanię "Nursing Now” Polska.

Celem kampanii jest  przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki, położnej oraz pokazanie roli i znaczenia tych zawodów w systemie ochrony zdrowia a także uhonorowanie wkładu tych grup zawodowych w zdrowie społeczeństwa w Polsce i na świecie. Kampania ma pokazać młodym ludziom, że jest to zawód dający duże możliwości i szanse samorealizacji, który warto wybrać.

Film promujący kampanię zrealizowany przez Ministerstwo Zdrowia.

Hospital