KONSULTACYJNA PRZYCHODNIA SPECJALISTYCZNA KARDIOLOGICZNA I KARDIOCHIRURGICZNA

Kontakt:

Centralna Rejestracja Telefoniczna rejestruje pacjentów w godzinach od 7.00 do 18.00,w dniach od poniedziałku do piątku, pod nr tel. 12 614 35 15

e-mail:przychodniakardio(at)szpitaljp2.krakow.pl

Kierownik:

dr hab. n. med. Lidia Tomkiewicz-Pająk, prof.UJ

Specjalista II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych i kardiologii. Stopień doktora nauk medycznych uzyskała w 2002 roku. Zatrudniona w szpitalu od 2006 roku, a od 2008 roku na stanowisku kierownika Przychodni.

Historia:

Konsultacyjna Przychodnia Specjalistyczna Kardiologiczna i Kardiochirurgiczna w Szpitalu im. Jana Pawła II została utworzona w 1979 roku. W 1999 roku poradnia przeniesiona do zmodernizowanego nowoczesnego obiektu mieszczącego ponadto na poddaszu Ośrodek Dokumentacji Medycznej, Dział Systemów Informatycznych, bibliotekę medyczną oraz Dział Sprzedaży i Rozliczeń.

Możliwości diagnostyczno-terapeutyczne:


Zadaniem Przychodni jest konsultowanie pacjentów ze schorzeniami układu krążenia, kwalifikowanie do diagnostyki inwazyjnej, do operacji kardiochirurgicznych i do procedur ostatnio rozwiniętej kardiologii interwencyjnej. Zajmujemy się również leczeniem ambulatoryjnym pacjentów po operacjach serca i naczyń. Naczelnym zadaniem Przychodni jest profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych oraz promowanie zdrowego stylu życia. W 2004 roku Przychodnię zreorganizowano, wyodrębniając następujące Poradnie: kardiologiczną, kardiochirurgiczną, chorób naczyń, chirurgii naczyń, elektrokardiologii zajmującą się zaburzeniami rytmu serca, przewodnictwa oraz kontroli rozruszników serca i kardiowerterów, wad serca wrodzonych i nabytych, nadciśnienia tętniczego wraz z zaburzeniami lipidowymi, transplantacyjną kwalifikującą do przeszczepu serca oraz prowadzącą pacjentów po przeszczepie wraz z monitorowaniem poziomu leków.
W 2007 roku zarejestrowano nowe Poradnie: wrodzonych wad serca młodzieży i dorosłych, diagnostyki i leczenia nadciśnienia płucnego, leczenia niewydolności serca, zaburzeń krzepnięcia z badaniami genetycznymi i immunologicznymi z przynależnymi im procedurami diagnostycznymi. Przychodnia jest ściśle związana kadrowo oraz ze względu na sprzęt diagnostyczny z zakładami i klinicznymi Oddziałami kardiologicznymi, które stanowią wysokospecjalistyczne zaplecze diagnostyczne dla pacjentów. Przychodnia dysponuje 11 gabinetami lekarskimi, zabiegowym. EKG, obszerną poczekalnią z recepcją i komputerowym systemem obsługi administracyjnej. W Przychodni pracują lekarze-asystenci dochodzący z Oddziałów Szpitala. W Przychodni pracują lekarze asystenci z Oddziałów Szpitala. W Przychodni w trybie zmianowym, w godz. 7.00-19.00 pracuje 10 rejestratorek medycznych i 3 pielęgniarki dyplomowane. Rocznie udzielanych jest 45.000 porad, zleca się 20.000 badań diagnostycznych w tym: echo serca przezklatkowe TTE i przezprzełykowe TEE, stres echo, Holter EKG i Holter RR, próby wysiłkowe serca z komputerową analizą zaburzeń, test spiroergometryczny, Tilit test, badania MSCT tętnic wieńcowych, rezonans magnetyczny serca, badania scyntygraficzne serca, kontrolę rozruszników i kardiowerterów, ok. 100.000 badań biochemicznych. Telefoniczna rejestracja odbywa się "na godziny,,, dzięki wprowadzeniu komputerowego kalendarium wizyt lekarskich.

Dla Pacjenta