Strona główna Dla Pacjenta

Dla PacjentaSzpital im. Jana Pawła II w Krakowie niesie pomoc pacjentom wymagającym opieki specjalistycznej i umożliwia im powrót do aktywnego życia. Oferujemy szeroki zakres świadczeń medycznych w dziedzinie kardiologii, chirurgii serca, naczyń i transplantologii, chorób płuc i chirurgii klatki piersiowej, oraz chorób zakaźnych i infekcyjnych u dorosłych i dzieci, wykorzystując najbardziej zaawansowane techniki diagnostyczne i leczenie interwencyjne.

Każdy pacjent zgłaszający się do Szpitala traktowany jest indywidualnie, jako osoba o określonych potrzebach. Stan zdrowia oceniany jest w wywiadzie lekarskim w trakcie szczegółowej rozmowy z pacjentem. Ponadto dokładnie wyjaśniane i opisywane są proponowane procedury, testy i badania. Pacjent staje się świadomie współpracującym partnerem zespołu medycznego, opracowującego plan leczenia.

W sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji, do udzielenia pomocy przygotowany jest wykwalifikowany personel lekarsko-pielęgniarski, dysponujący najnowocześniejszym sprzętem medycznym.

Lekarze pracujący w Szpitalu im. Jana Pawła II biorą udział w badaniach klinicznych nowych leków oraz medycznych środków leczniczych. W ten sposób nasi pacjenci często uzyskują dostęp do nowych metod leczenia, prowadzonego według starannie opracowanych, monitorowanych i kontrolowanych protokołów badań klinicznych i niedostępnego w innych ośrodkach.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjenta, Szpital oferuje szeroki zakres programów opieki medycznej i zdrowotnej w ramach hospitalizacji lub konsultacji ambulatoryjnych.

Wszyscy, u których stwierdzono problemy z pracą serca, naczyń i płuc, którzy wymagają konsultacji lub którzy szukają porady i informacji, mogą zgłosić się do poradni Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie nasze doświadczone zespoły medyczne wykorzystując zaawansowane technologie zapewniają wysoką jakość opieki. Ponadto, w nagłych wypadkach np. ostry zawał serca oferujemy dostępność do wysokospecjalistycznej diagnostyki oraz terapii poprzez uruchomienie programu całodobowych interwencji kardiologicznych, kardiochirurgicznych i torakochirurgicznych.

Prowadzimy kompleksową wysokospecjalistyczną diagnostykę chorób serca i naczyń przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod i urządzeń cyfrowych.

 

 

Dla Pacjenta